Reklama

Wielki Sukces bialskiego ZDZ! Maszyny Wiatrowe! Nie ma lepszych!

Znamy już wyniki tegorocznych eliminacji regionalnych Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych, Odnawialnych Źródeł Energii w Siedlcach.

Do turnieju w kategorii szkół ponadpodstawowych zgłosiło się 31 drużyn. Do finałowej rywalizacji w Warszawie dostała się drużyna o nazwie „TDI TERAZ DOPIERO IDZIE” w składzie Karol Malczuk i Bartosz Szarubka, z I klasy Branżowej Szkoły I Stopnia im. K.K Baczyńskiego w Białej Podlaskiej. Uczniowie ci kształcą się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych i zajęli I miejsce w klasyfikacji generalnej w trakcie eliminacji regionalnych.

Uczniowie pod opieką Pana Grzegorza Michaluka wykonali maszynę wiatrową, która osiągnęła niesamowite parametry pozostawiając konkurentów daleko w tyle. To jedna z niewielu konstrukcji w Polsce, która jest w stanie z prędkości wiatru 4m/s uzyskać prędkość obrotową wału turbiny wynoszącą ponad 1500 obr/min. Jak podkreśla opiekun drużyny, młodzież cyklicznie uczestniczy w tym turnieju i odnosi ogromne sukcesy. Uczniowie potrafią majsterkować i tworzyć ciekawe konstrukcje. Odnawialne źródła, farmy fotowoltaiczne, farmy wiatrowe przynoszą wiele korzyści ekonomicznych, środowiskowych oraz poprawiają bezpieczeństwo energetyczne.

Bardzo Serdecznie gratulujemy.

 

materiał: Szkoły ZDZ im Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
tekst i zdjęcia: Gabriela Korolczuk-Sosnowska Szkoły ZDZ im Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama