Reklama

Reklama

Przedszkolaki z Rakowisk jako goście Bajki Szachrajki w Zalutyniu

Ostatniego dnia marca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zalutyniu miała miejsce premiera przedstawienia "Bajka szachrajka o w moro kapturku, zabujanym Kaziulku, leśnym stworku Elfiku amorku, księżniczce na sprężynie, pod pierzyną przykurzonej dziewczynie, o królewnie śniętej na 100 lat zaklętej oraz o krasnoludkach kilku i nieco fałszywym wilku...".

Posłuchaj ważnego spotu:

Wyjątkowymi gośćmi wydarzenia byli wychowankowie Przedszkola im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach, pod dyrekcją pani Edyty Stalewskiej. W premierze wzięły udział dwie grupy przedszkolne: Leśne Duszki i Gumisie wraz z nauczycielami.

Bohaterami przedstawienia byli starsi koledzy – wychowankowie ośrodka w Zalutyniu , którego integralną częścią jest Grupa Teatralna „Konik na biegunach”.

W oprawie artystycznej wykorzystano znane młodym widzom motywy przewodnie znanych bajek. Motywy zostały połączone w niejednokrotnie humorystyczny i uwspółcześniony sposób , który miał dać nową odsłonę znanych wszystkim dobrze historii. Całość została wzbogacona muzyczną podróżą po bardziej i mniej znanych gatunkach muzycznych, akcentujących momenty zwrotne akcji i nadających całości nowego charakteru. Spektakl był więc momentami przewrotny prowadząc widzów zarówno tych młodszych jak i dojrzalszych przez cały wachlarz emocji od rozbawienia poprzez momenty zaskoczenia lub nawet grozy po nostalgię i wzruszenie.

Nie było jednak nic za darmo. Przedszkolaki musiały kupić specjalne bilety na występ, które kosztowały: normalny – dwa uśmiechy, za to ulgowy – tylko jeden uśmiech. Wychowankowie przedszkola byli jednak nadzwyczaj hojni, w większości decydując się na droższe bilety. Dodatkowo, po przedstawieniu, przekazali artystom cukierki.

 

materiał: Przedszkole im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach
tekst: Katarzyna Chreścionko Przedszkole im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama