Reklama

Kryminałki: Przez dwa dni korzystali z cudzej karty płatniczej

Bialscy policjanci ustalili sprawców kradzieży z włamaniem na konto bankowe mieszkańca miasta. Amatorzy cudzego mienia przez dwa dni korzystali ze skradzionej karty płacąc nią za zakupy i usługi hotelowe. Dokonali też wypłaty gotówki. W efekcie pokrzywdzony stracił ponad 2 tysiące złotych. Zarzuty w tej sprawie usłyszała już 26-letnia bialczanka. Za popełnione czyny grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W połowie marca br. do bialskiej komendy zgłosił się mieszkaniec miasta, który oświadczył, że nieznana osoba skradła należącą do niego kartę bankomatową. Dodał, że sprawca korzystał z niej zarówno wypłacając gotówkę w bankomacie, jak też płacił za zakupy i usługi hotelowe. Łączna wartość strat została oszacowana przez pokrzywdzonego na kwotę ponad 2 tysięcy złotych.

Z informacji przekazanych przez mężczyznę wynikało, że do zdarzenia doszło kilka dni przed zgłoszeniem podczas imprezy alkoholowej, pokrzywdzony nie był jednak w stanie podać szczegółów w jakich doszło do utraty jego własności.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie i szczegóły wykonanych płatności. Ustalili również personalia osób podejrzewanych o udział w sprawie. Okazało się, że uczestniczyły one we wspólnej imprezie ze zgłaszającym. Po kradzieży przeniosły się do jednego z hoteli na terenie miasta.

Policjanci zatrzymali do wyjaśnienia 26-letnią mieszkankę Białej Podlaskiej. Wczoraj kobieta usłyszała zarzuty i przyznała się do winy. Obecnie trwają czynności mające na celu zatrzymanie drugiego z ustalonych sprawców. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama