Reklama

Sławatycze: „Śpiewający Słowik” – eliminacje Powiatu Bialskiego (film) (galeria)

26 marca w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sławatyczach obyły się eliminacje powiatowe Bialskiego Powiatu Ziemskiego do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”.

Powiat Bialski we współpracy z Gminą Sławatycze w dniu 26 marca w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sławatyczach przeprowadził eliminacje powiatowe Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”. Organizatorem Festiwalu jest Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

– Człowiek, który tyle lat zajmuje się muzyką, słyszy i czuje to, co wykonują wykonawcy – stwierdza przewodniczący jury konkursowego Vladimir Filippov, muzyk, kompozytor, wykonawca, współpracujący m.in. z muzykami grup Lombard i Dwa Plus Jeden. Od sześciu lat mieszkaniec Sławatycz. – Większości wykonawców „Słowika” potrzeba jeszcze więcej pewności i pracy, jest jeszcze dużo do zrobienia. Na pewno przeszkadzała trema, więc trzeba jeszcze pracować. Człowiek czuje się pewniej, kiedy często wychodzi na scenę. 

Jak zauważa juror, jeszcze kilka lat wstecz bywało do konkursu stawało więcej wykonawców, a sama sala była liczniej wypełniona. Pandemia zmieniła znacznie oblicze konkursu. – Mam nadzieję, że laureatki do czasu finału podciągną się, a ich wykonanie będzie pewniejsze. Życzymy wysokich osiągnięć, a może i wygranych.

Jury konkursowe w składzie:
przewodniczący Vladimir Filippov
członek Elżbieta Zalewska
członek Izabela Jaszczuk
po wysłuchaniu utworów przygotowanych przez sześciu uczestników zgłoszonych do konkursu nominowało do Festiwalu Wojewódzkiego:

kategoria wiekowa 6-10 lat – Daria Gierlińska
kategoria wiekowa 11-13 lat – Małgorzata Wasiluk
kategoria wiekowa 14-16 lat – Paulina Buraczyńska
kategoria wiekowa 17-20 lat – Katarzyna Sobieraj

17-letnia Katarzyna Sobieraj już od dwóch lat w śpiewie wspomaga się gitarą. Cztery dni nauki z wykorzystaniem Internetu zajęło jej nauczenie się prezentowanych utworów. Tego dnia zaśpiewała piosenki „Wielka woda” Maryli Rodowicz i „Biegnij przed siebie” Anny Wyszkoni. – Lubię śpiewać i grać, nie wyobrażam sobie bez tego życia – mówiła lauretka.

Relacja video na portalu społecznościowym Radia Biper:
„Śpiewający Słowik” – Katarzyna Sobieraj – fragment utworu 1 <<==>> LINK
„Śpiewający Słowik” – Katrzyna Sobieraj – fragment utworu 2 <<==>> LINK

Utalentowane uczestniczki konkursu będą reprezentowały Bialski Powiat Ziemski na Wojewódzkim Festiwalu w Rykach, który odbędzie się w dniach 27-28 kwietnia 2022 r. w kinie „Renesans”.

 

materiał: Radio Biper Gmina Sławatycze
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk / Krzysztof Lewczuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama