Biała Podlaska Mistrzem Województwa w koszykówce. Złoto zdobyła ekipa Szkoły Podstawowej nr 9!

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - koszykówka chłopców. Finał Wojewódzki! Mecze rozegrano 18 marca 2022r. w hali Szkoły Podstawowej Nr 9 w Białej Podlaskiej. Gospodarz zawodów: Bialski Szkolny Związek Sportowy w Białej Podlaskiej. Wśród drużyn z Lublina, Zamościa, Chełma, Lubartowa, Kraśnika i Białej Podlaskiej, laury zwycięstwa przypadły właśnie bialczanom! Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Województwa Lubelskiego 2022 zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 9 pod opieką Małgorzaty Denisiuk. Gratulujemy!

– pow. m. Biała Podlaska

skład drużyny: Izdebski Michał, Jaruzalski Michał, Kalich Alan, Kalich Dawid, Kraciuk Wojciech, Majchrowski Mikołaj, Markiewicz Jan, Onisiewicz Maciej, Panasiuk Piotr, Popielewicz Bartłomiej, Szyc Franciszek, Tur Dominik.

2. SP nr 44 Lublin – 40 pkt. – opiekun Jacek Pruski – pow. m. Lublin
3. SP nr 4 Zamość – 36 pkt. – opiekun Jolanta Kunicka – pow. m. Zamość
4. SP nr 8 Chełm – 33 pkt. – opiekun Dariusz Waleńciuk – pow. m. Chełm
5-6. SP nr 3 Lubartów – 29 pkt. – opiekun Andrzej Pawłowski – pow. lubartowski
ZPO nr 2 Kraśnik – 29 pkt. – opiekun Paweł Biskup – pow. kraśnicki

Zespoły, które zdobył miejsce I – III nagrodzono pucharami oraz medalami Lubelskiego SZS. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Awans do następnego etapu rozgrywek:

1. SP nr 9 Biała Podlaska

Uwagi: (wypadki, kontuzje, niesportowe zachowanie, wyróżnienia, goście oficjalni, itp.)

– Pani Bernardeta Mikołajczak Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 9 w Białej Podlaskiej,
Stanisław Polaczuk Wiceprzewodniczący BSZS.

Ilość zawodników biorących udział w zawodach ogółem: 71
w tym:
– posiadających licencje w tej dyscyplinie sportowej: 10
– posiadających licencje w innych dyscyplinach: 0

Organizator zawodów, Lubelski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy dziękuje wszystkim za udział w imprezie.

Gospodarz: Stanisław Polaczuk – Wiceprzewodniczący BSZS.

materiał: Bialski Szkolny Związek Sportowy
tekst i zdjęcia: Stanisław Polaczuk Bialski Szkolny Związek Sportowy
opracowanie: Gwalbert Krzewicki