Reklama

Kryminałki: Wypadek na ulicy Kolejowej w Białej Podlaskiej

W czwartek, 24 marca, około godziny 18.20 na ulicy Kolejowej w Białej Podlaskiej doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Kia 31-latek potrącił pieszą, która nagle wbiegła z chodnika na przejście dla pieszych. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Ustalamy okoliczności tego zdarzenia oraz apelujemy o rozwagę na drodze.

Do wypadku doszło 24 marca około godziny 18.20 na ulicy Kolejowej w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobową Kią potrącił na przejściu 55-letnią pieszą. Kobieta prawdopodobnie wbiegła z chodnika wprost pod nadjeżdżające auto, którym kierował 31-letni mieszkaniec Parczewa.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. W wyniku wypadku kobieta doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala. Ustalamy okoliczności zdarzenia oraz apelujemy o rozwagę na drodze.

Pamiętajmy, że pieszemu zabrania się wchodzenia na jezdnię:

– bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
– spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi,
– korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych.

Zachęcamy również do korzystania z elementów odblaskowych także podczas poruszania się na terenie obszaru zabudowanego (poza obszarem zabudowanym obowiązkowe) powodują one, że kierujący widzi pieszego z odległości ponad 100 metrów! Odblaski ratują życie. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo!

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama