Reklama

Międzyrzec: Ulica Łosicka zadaje szyku po gruntownym remoncie (film) (galeria)

Ulica Łosicka w Międzyrzecu Podlaskim po remoncie nabrała zupełnie innego wyglądu, a powstałe w jej ciągu chodniki i rondo zwiększyły bezpieczeństwo użytkowników, zarówno pieszych jak i kierowców. Remont został przeprowadzony we współpracy Powiatu Bialskiego i Miasta Międzyrzec Podlaski.

Inwestycja jest modelowym przykładem współpracy pomiędzy samorządami. Miasto Międzyrzec Podlaski ze swojej strony zrealizowało plan budowlany, natomiast Powiat Bialski z własnych środków tę drogę wybudował. – Tego rodzaju inwestycji życzymy sobie więcej. To kolejny dowód na to, że z władzami powiatu bardzo dobrze nam się współpracuje. Ta współpraca od kilkunastu lat idzie wzorowo. Droga ma długość tylko 350 metrów, ale od wielu lat była w opłakanym stanie – zauważa zastępca burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski Paweł Łysańczuk. – Na osiedlu domów jednorodzinnych, gdzie jest zlokalizowana, pełni rolę drogi zbiorczej.  Udało nam się rozwiązać problem dosyć skomplikowanego skrzyżowania, które tam było. Tak naprawdę tylko Międzyrzeczanie wiedzieli, jak tamtędy jeździć i kto ma pierwszeństwo, a wszyscy inni musieli jeździć na tzw. „czuja”. Obecnie rondo ułatwia komunikację, łącząc w bezpieczny sposób ulice Łosicką, Kalenika, Piłsudskiego i Młynarską.

Sama budowa drogi, nie licząc projektu i nadzoru budowlanego, pochłonęła niemal 1.200.000 zł. To nie tylko sam asfalt, ale też rondo, chodniki i obowiązkowy kanał technologiczny, który, pomimo krótkiego odcinka drogi – jak wyjaśnia nasz rozmówca – znacznie podbija koszty inwestycji.

Całkowita wartość inwestycji to 1.169.676,92 zł
Dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych: 1.169.676,92 zł

Nowa, pokryta równym asfaltem ulica jest łącznikiem pomiędzy ul. Warszawską a krajową dwójką i znacznie podnosi komfort życia mieszkańców osiedla „Chamowo”. – Na tym osiedlu mamy już wszystkie drogi dopięte, pozostały nam jeszcze niewielkie inwestycje, które też będziemy w przyszłości realizować – zapewnia Paweł Łysańczuk. 

 

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Biper TV
film: Mariusz Maksymiuk
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama