Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Nowy łącznik Podmiejskiej i alei JPII – ulica Kasztanowa „przebita”

Nowe ulice pojawiają się sukcesywnie wraz z rozbudową i rozwojem północnej dzielnicy mieszkaniowej. Teren pomiędzy ulicami Janowską i Żeromskiego to obecnie największy plac budowy w Białej Podlaskiej. Deweloperzy - kilku - budownictwo indywidualne - tutaj pojedyncze - ale i większość zadań inwestycyjnych i to tych dużych realizowanych przez Miasto Biała Podlaska kierowanych jest i realizowanych właśnie tutaj. Nie dziwi więc i to, że przyszedł czas również na ulicę Kasztanową.

Posłuchaj ważnego spotu:

Miasto realizuje na terenie środkowo-północnej dzielnicy mieszkaniowej obecnie budowę ulicy Podmiejskiej. Rozpisany został przetarg na budowę Armii Krajowej do ulicy Francuskiej. Deweloperzy: Budomex, ZRB Romaniuk, Twarowski Developer – realizują wspólnie z Miastem Biała Podlaska budowy ulic osiedlowych. Tylko w ostatnich latach powstały całe bądź odcinki ulic: Fieldorfa, Fedorowicz, Pileckiego, Tessaro, Żeromskiego, Wereszki i Beka. Dziś fotorelacja z ulicy Kasztanowej.

Ulica Kasztanowa to 460 metrowy łącznik pomiędzy ulicą Podmiejską a al. Jana Pawła II. Już w 2021 roku bialski Magistrat ogłosił przetarg na projekt budowy ulicy na odcinku 120 metrów od ulicy Podmiejskiej aby zapewnić bezpieczny i komfortowy dojazd do części działek w tym najważniejsza obecnie, zagospodarowana przez świetnie prosperującą Niepubliczną Szkołę Podstawową „Ananas” im. Janusza Korczaka.

Przed przebiciem światła ulicy Kasztanowej funkcjonował 200 metrowy odcinek od skrzyżowania z ulicą Podmiejską i około 50 metrowy dojazd do posesji od skrzyżowania z al. Jana Pawła II. Brakowało około 210 metrów przebicie przez działki z dziko rosnącą roślinnością i zadrzewieniami.

Ulica Kasztanowa w przyszłości uzyska jeszcze połączenie z przedłużeniem ulicy Witolda Pileckiego, ulicą Turystyczną i ulicą Augusta Fieldorfa. Z map wynika również, że wskazane byłoby też przebicie łącznika do ulicy Lipowej, tego jednak nie przewidują aktualne plany miejscowego zagospodarowania.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
mapa: geoportal Miasta Biała Podlaska
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama