Reklama

Powitanie wiosny w Punkcie Przedszkolnym w Woskrzenicach Dużych (galeria)

21 marca dzieci z Punktu Przedszkolnego w Woskrzenicach Dużych świętowały pierwszy dzień wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki przyszły ubrane na zielono.

Uroczystość powitania Wiosny rozpoczęła się od konkursu na najładniejszy strój wiosenny. Było pełno kolorów, kwiatów i wiosennych akcentów. Z każdej grupy wyłonieni zostali zwycięscy, którzy otrzymali dyplomy oraz upominki.

Wiosna to doskonała pora, by rozbudzać zainteresowania dzieci zmianami zachodzącymi w przyrodzie. Przedszkolaki dowiedziały się, czego potrzeba roślinom do prawidłowego wzrostu, jak należy o nie dbać oraz obserwowały różne rodzaje nasion. Samodzielnie napełniały doniczki ziemią, aby później sadzić w nich cebulę i siać wiosenne kwiaty.

Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą symbolicznie pożegnano. Obrzędom towarzyszyła piękna słoneczna pogoda.

– Dzień ten był pełen wrażeń i uśmiechów. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre – podsumowuje załoga Punktu Przedszkolnego. 

Tekst: Anita Muzal
Zdjęcia: Katarzyna Zalewska

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama