Reklama

Kożuszkański Uniwersytet Ludowy zaprasza w swoje progi (film)

Od dnia 4 lutego trwa rekrutacja na zajęcia w Kożuszkańskim Uniwesytecie Ludowym dla osób powyżej 18-tego roku życia. Pozostało już tylko kilka wolnych miejsc. Do wstąpienia w szeregi studentów placówki zachęca zastępca wójta Gminy Międzyrzec Podlaski Michał Teofilski.

Kożuszkański Uniwersytet Ludowy powstał w Kożuszkach dzięki funduszom pozyskanym z NIW-CRSO przez prezes Stowarzyszenia Społeczno-Oświatowego Gminy Międzyrzec Elżbietę Chodzińską oraz środkom zapewnionym przez wójta Krzysztofa Adamowicza.

Będzie on miejscem spotkań, szkoleń, kursów, warsztatów, miejscem obcowania z kulturą i sztuką, a także przestrzenią do rozwoju edukacji obywatelskiej. KUL będzie instytucją kładącą nacisk na pielęgnowanie tradycji regionalnych, lokalnych i narodowych. Głównym celem działalności KUL jest szeroko rozumiana edukacja mieszkańców obszarów wiejskich i małomiasteczkowych, którzy ukończyli 18 rok życia i pochodzą z różnych środowisk.

Serdecznie zachęcamy mieszkańców Międzyrzecczyzny do udziału w projekcie realizowanym przez jedno z naszych stowarzyszeń w partnerstwie z Gminą Międzyrzec Podlaski. W ramach uniwersytetu dostępne są jeszcze ostatnie wolne miejsca na różnego rodzaju kursy, np. spawacza, czy też zajęcia kulinarne, sportowe i związane z rękodziełem – informuje zastępca wójta Gminy Międzyrzec Podlaski Michał Teofilski. – Myślę, że w ramach tej oferty każdy coś interesującego dla siebie znajdzie. Zachęcamy do składania formularzy rekrutacyjnych w Urzędzie Gminy.

Projekt skierowany jest do wszystkich osób pełnoletnich, nie ma w nim ograniczeń wiekowych. Udział w zajęciach jest bezpłatny dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Narodowego Instytutu Wolności.

Mieszkańcy gminy Międzyrzec Podlaski oraz inni zainteresowani w ramach działalności Kożuszkańskiego Uniwersytetu Ludowego będą mogli wziąć udział aż w 12 różnych formach wsparcia m.in. w:
warsztatach kosmetycznych 
warsztatach z udzielania pierwszej pomocy 
warsztatach kulinarnych 
warsztatach ceramicznych 
warsztatach tkackich 
warsztatach wikliniarskich 
warsztatach taneczno-ruchowych 
warsztatach projektowania i wytwarzania biżuterii 
warsztatach makramy 
wyjazdowych dwudniowych warsztatach artystycznych prowadzonych na Uniwersytecie Ludowym Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej i w Nadbużańskim Uniwersytecie Ludowym w Husince
warsztatach teatralnych 
Ponadto w ramach projektu mieszkańcy będą mogli przystąpić do 2 rodzajów kursów:
kurs krawiecki 
kurs spawania 

Dodatkowo w ofercie Gminy Międzyrzec znajdują się zajęcia w Klubach Seniora, do których przede wszystkim zachęcane są osoby w wieku 60+. Projekt „Wspólnie tworzymy kluby seniora” realizowany jest przez Gminę w partnerstwie z Międzyrzecką Spółdzielnią Socjalną Razem. – Sześć klubów seniora i moc zająć, wśród których dla każdego jest coś interesującego – zachęca Michał Teofilski

 

 

materiał: Radio Biper Gmina Międzyrzec Podlaski
zdjęcie: Biper TV
film: Mariusz Maksymiuk
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama