Reklama

Biała Podlaska: Ruszyły rowerowe treningi przed rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski (film) (galeria)

"Flaga na maszt. Rower jest nasz. A rower jest wielce okej. Rower to jest świat". Chyba nie ma w Polsce rowerzysty, który nie zna tego przeboju Lecha Janerki. Bialczan nie trzeba specjalnie przekonywać do tez postawionych w tym tekście. Jeżeli tylko pada hasło "wycieczka rowerowa", w punkcie zbiórki zjawia się zawsze tłum rowerzystów. Nie inaczej było podczas poniedziałkowego pierwszego treningu przed tegoroczną rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. 

Punktualnie o godz. 18:00 z bialskiego placu Wolności w 15 kilometrową przejażdżkę z okazji pierwszego dnia wiosny wyruszyło blisko 100 rowerzystów. Dzieci, młodzież, dorośli, wiek tu nie istotny, wszyscy uczestnicy bialskich wycieczek bawią się razem wyśmienicie. 

– Zrobiliśmy dzisiaj naszą tradycyjną pętlę, z placu Wolności jechaliśmy ulicą Brzeską do alei Solidarności przez Białkę, dalej przez ulicę Sidorską i powrót na punkt startu Alejami Tysiąclecia – tłumaczy Wojciech Chilewicz, prezes ZGL w Białej Podlaskiej. 

– Rozpoczynamy treningi, aby po zimie naszą formę szybko odzyskać. Kolejny rok z rzędu chcemy się świetnie i zdrowo bawić, wspólnie, jako bialczanie i przyjaciele kręcący dla Białej Podlaskiej. Najpierw stajemy do treningów, następnie po takie solidnej rozgrzewce, już w czerwcu będziemy kręcić przez równe 30 dni, żeby walczyć o medal z najszlachetniejszego kruszcu – mówi prezydent miasta Michał Litwiniuk

Dodajmy, że treningi będą odbywały się regularnie co tydzień aż do 21 maja. Oficjalna rywalizacja, jak mówił prezydent ruszy w czerwcu i potrwa miesiąc. W ubiegłych dwóch latach Biała Podlaska wśród kilkudziesięciu miast biorących udział w tej zabawie zajęła drugie miejsce. W tym roku bialczanie wierzą, że co najmniej utrzymają dotychczasową lokatę, choć jak mówią będą próbować zawalczyć dla miasta, o najwyższy zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

Przypomnijmy, że aby wziąć udział w rywalizacji wystarczy zainstalować w telefonie bezpłatną aplikację „Aktywne Miasta” (dostępna na systemy Android oraz IOS) i  kręcić kilometry na rowerze dla Białej Podlaskiej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama