Reklama

BLGD: W powiecie powstało ponad 300 km znakowanych tras nordic walking (film)

Bialskopodlaska Lokalna Grupa Działania wyznaczała i oznakowała na terenie powiatu bialskiego dziewiętnaście tras nordic walking o łącznej długości ponad 300 km. Skorzystać z nich mogą wszyscy lokalni miłośnicy tej formy aktywności, ale również przyjezdni odwiedzający turystycznie nasz region. 

To kolejne szlaki po kajakowych i rowerowych opracowane przez BLGD, które mają na celu promować walory turystyczne powiatu bialskiego, a jednocześnie zachęcać do aktywnego spędzania wolnego czasu. 

Trasy nordic walking zostały oznakowane systemem numerycznym, który można spotkać również m.in. na szlakach rowerowych wytyczonych także przez BLGD (zielono-białe tabliczki). Znaki na szlakach nordic walking są koloru brązowo-białego, posiadają znaczek chodziarza oraz numer trasy lub węzła. Co ważne, dla potencjalnego miłośnika chodzenia z kijkami BLGD przygotowało także mapy z zaznaczonym przebiegiem tras a także wskazówkami dla początkujących adeptów nordic walkingu. Mapy i inne materiały promujące szlaki będą dystrybuowane w centrach informacji turystycznej i innych miejscach obsługi turysty. Będzie je można również uzyskać bezpośrednio w siedzibie BLGD. 

Oprócz oznakowania 19 szlaków, na przebiegu każdego z nich znajdować się będzie zadaszona wiata odpoczynkowa, gdzie każdy wędrowiec będzie mógł w wygodnych warunkach odpocząć, lub posilić się przed dalszym marszem. Obok każdej wiaty zainstalowany będzie również kosz na śmieci.

W ramach tego samego projektu i tras nordic walking powstanie dodatkowo szlak kulinarny, który będzie  promować restauracje lub gospodarstwa agroturystyczne, w których będzie można skosztować pysznych dań kuchni regionalnej Południowego Podlasia.

– Każdy potencjalny turysta może tutaj sobie znaleźć coś fajnego i coś przyjemnego. Może sam dla siebie stworzyć ofertę, wybrać jazdę rowerem po wyznaczonych przez nas szlakach, pochodzić z kijkami lub popływać kajakiem – zachęca Mariusz Kostka, prezes Bialskopodlaskiej Lokalnej Grupy Działania.

 

 

 

 

materiał: Bialskopodlaska Lokalna Grupa Działania
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama