Reklama

Reklama

Radny Sulima wystąpił z wnioskiem o szkolenia strzeleckie

Radny Powiatu Bialskiego Marek Sulima wystąpił z wnioskiem o przeprowadzenie szkolenia strzeleckiego dla radnych, argumentując tę potrzebę koniecznością nabycia umiejętności posługiwania się w bronią w razie wystąpienia niebezpieczeństwa. Wniosek zaopiniowali pozytywnie starosta Mariusz Filipiuk oraz członek Stowarzyszenia Guardian Wojciech Mitura, który zaoferował usługi strzelnicy w Woskrzenicach.

Posłuchaj ważnego spotu:

Podczas XLV sesji Powiatu Bialskiego w dniu 18 marca radny Marek Sulima zwrócił się do zarządu Rady Powiatu z wnioskiem o przeprowadzenie szkolenia strzeleckiego dla radnych. – Jako radni moglibyśmy przejść szkolenie z bronią. W razie wystąpienia niebezpieczeństwa nie chciałbym, by okazało się, że coś zaniedbaliśmy. W ten sposób moglibyśmy bronić Ojczyzny, naszych rodzin i siebie samych – argumentował radny.

Wniosek zaopiniował przychylnie włodarz powiatu, zauważając, że przeprowadzenie szkoleń jest zasadne i wykonalne, zwłaszcza, że w budżecie zabezpieczono środki na tego typu działania. – Jest to jak najbardziej możliwe. Na terenie powiatu dysponujemy kilkoma strzelnicami, mamy również bardzo dobrą współpracę z Ligą Obrony Kraju, która posiada odpowiedni sprzęt – mówił Starosta Bialski Mariusz Filipiuk. – Będziemy w kontakcie z przewodniczącym Rady Mariuszem Kiczyńskim i wystąpimy z prośbą o koordynację takich szkoleń. W budżecie Powiatu Bialskiego są zabezpieczone odpowiednie środki na różne formy działania. Jesteśmy więc w dyspozycji.

Pozytywnie odniósł się również do wniosku Sulimy radny Wojciech Mitura, który jako członek Stowarzyszenia Guardian zaproponował możliwość przeprowadzenia szkoleń strzeleckich na strzelnicy w Woskrzenicach. – Mamy swoją strzelnicę, wykwalifikowaną kadrę i broń, czyli wszystko, co jest potrzebne do przeprowadzenia szkolenia. Jest to blisko, więc jak najbardziej można tam te szkolenia wykonać. Mogę pomóc to zorganizować i chętnie będę w tym uczestniczył – zadeklarował radny Wojciech Mitura. – Dziękujemy za propozycję i na pewno skorzystamy z tej oferty. Przeprowadzimy szkolenie w centralnym miejscu, tak by wszystkim radnym było w miarę blisko – podsumował starosta.

 

materiał: Sesja Rady Gminy z dnia 18 marca 2022 r.
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama