Reklama

Biała Podlaska: To był dzień! Solidarnie, ale i na zielono oraz z radiolą u Baczyńskiego (galeria)

17 marca w szkołach ZDZ im. K. K. Baczyńskiego miał miejsce Dzień Języków Obcych. W ramach tego dnia, uczniowie udekorowali szkolne korytarze flagami i plakatami z ciekawostkami o krajach anglojęzycznych, niemieckojęzycznych i w ramach solidarności z krajem naszych sąsiadów oraz uczniów szkół imieniem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - Ukrainie.

17 marca w Irlandii i wielu innych krajach obchodzony jest dzień Świętego Patryka.

Tego dnia w szkołach ZDZ im. K. K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej został zorganizowany Dzień Języków Obcych. Uczniowie klas gastronomicznych przygotowali kiermasz, na którym podczas długich przerw można było kupić babeczki z flagami różnych krajów, zaś z radioli popłynęły utwory w języku angielskim, niemieckim i ukraińskim. Wielu uczniów, jak każe tradycja, miało na sobie zielony element garderoby.

Korytarze szkoły zapełniły się plakatami i ciekawostkami o krajach anglosaskich, niemieckojęzycznych i Ukrainie. W szkole odbyła się też gra terenowa, w której uczniowie musieli odnaleźć koniczyny z kodami QR ukryte w różnych zakamarkach budynku i udzielić odpowiedzi na pytania w nich zawarte.

Z racji obchodzonego w tym czasie dnia Św. Patryka zachęcano uczniów do przebrania się w kostiumy związane z powyższymi krajami lub, jak każe tradycja, założenie czegoś zielonego.

 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
temat: Szkoły ZDZ im. K. K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej
tekst: Gabriela Korolczuk-Sosnowska / Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama