Reklama

W Rokitnie zamontowano czujnik smogu

Wójt Gminy Rokitno Jacek Szewczuk poinformował, że na budynku Gminnej Instytucji Kultury w Rokitnie został zamontowany czujnik smogu. Urządzenie na bieżąco informuje o jakości powietrza i mierzy jego najważniejsze parametry.

Czujnik sprawdza takie parametry, jak:  PM1, PM2.5, PM 10, temperaturę, wilgotność i ciśnienie atmosferyczne. Dane są aktualizowane w ciągu doby co 10 minut.

Informacje z parametrami powietrza z czujnika w Rokitnie, dostępne są na stronach internetowych:
www.rokitno.pl – graficzny element na stronie internetowej Gminy Rokitno,
www.smogcontrol.eu – aplikacja mobilna Smog Control.

 – Cel montażu czujnika, to przede wszystkim podniesienie świadomości ekologicznej, edukacja a także informacja o zanieczyszczeniu powietrza w najbliższej okolicy – tłumaczy wójt Gminy Rokitno Jacek Szewczuk.

Montaż czujnika został sfinansowany ze środków w ramach Programu „Czyste Powietrze”, w którym Gmina Rokitno uczestniczy. Po podpisaniu Umowy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, w Urzędzie Gminy Rokitno działa Gminny Punkt Informacyjny programu „Czyste Powietrze”.

– Dziękuję serdecznie Firmie Smog Contro Sp. z o.o. w Gdańsku, za dostarczenie czujnika i za wspaniałą edukację, co skłoniło mnie aby czujnik został zlokalizowany w Gminie Rokitno. Wierzę że Mieszkańcy naszej Gminy, będą korzystali z tych informacji co przełoży się na podniesienie wiedzy ekologicznej – podsumowuje wójt. 

Źródło: wójt gminy Rokitno Jacek Szewczuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama