Reklama

Tuczna spisała się na medal spiesząc z pomocą uchodźcom wojennym z Ukrainy

Na prośbę Stowarzyszenia „Euroregion Bugu” Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Tuczna przygotowały bułeczki i pizzerianki, które wójt Zygmunt Litwiniuk i jego zastępca Krzysztof Skrodziuk dostarczyli do magazynu w Chełmie. Wcześniej społeczność gminna zbierała również dary dla rejonu samborskiego.

W akcję kulinarnej pomocy, która odbyła się w połowie marca, włączyły się członkinie KGW z miejscowości: Bokinka Królewska, Choroszczynka, Kalichowszczyzna, Matiaszówka, Międzyleś, Mazanówka, Ogrodniki, Wólka Zabłocka Kolonia, Władysławów i Żuki oraz mieszkańcy wsi Międzyleś POM.

13 marca wójt Zygmunt Litwiniuk i jego zastępca Krzysztof Skrodziuk dostarczyli prowiant do magazynu w Chełmie, skąd trafił do osób przekraczających granicę polsko-ukraińską.

Gmina Tuczna bierze aktywny udział w akcji pomocy objętej wojną Ukrainie. W odpowiedzi na prośbę burmistrza ukraińskiego miasta Sambor oraz starosty Powiatu Sambor – Vitalija Kimaka samorząd zorganizował zbiórkę artykułów, które zostały dostarczone na granicę polsko-ukraińską, a stamtąd odebrane przez przedstawicieli Sambora. 

 

materiał/zdjęcia: Gmina Tuczna
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama