Reklama

Biała Podlaska: Pomoc dla uciekających przed wojną płynie z całej Europy (film)

Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie, liczba osób przekraczająca naszą granicę zwiększa się z każdym dniem. Ostatnie dane mówią już o prawie 1,9 mln uchodźców. Większość z nich pozostaje w naszym kraju, co rodzi olbrzymie wyzwania także dla mniejszych miast, jak Biała Podlaska. W mieście obecnie znajdują się już trzy miejsca pobytowe na łącznie kilkaset osób, potrzeby są więc ogromne. Na szczęście zarówno władze miasta, miejskie instytucje, mieszkańcy a także ludzie z innych europejskich krajów dostarczają szeroką pomoc, aby zapewnić przybywającym do naszego miasta, jak najbardziej godziwe warunki do życia.

W ostatnim czasie przybył do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej transport darów z miasta Veghel w Holandii. – Przyjechały dary od firmy zrzeszającej kierowców zawodowych, którzy zorganizowali we własnym zakresie zbiórkę nie tylko artykułów potrzebnych do codziennego funkcjonowania, ale również zorganizowali zbiórkę pieniędzy, za które zostały zakupione zostały potrzebne artykuły – mówi Kamil Węgliński, z-ca dyrektora MOPS w Białej Podlaskiej. 

Wśród darów, jakie przyjechały do miasta są środki czystości, odzież, śpiwory, łóżka, kołdry, poduszki, materace i wiele innych rzeczy.

Zaznaczmy, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej prowadzi cały czas zbiórkę potrzebnych rzeczy i artykułów. W tej chwili najpotrzebniejsza jest żywność, środki czystości, nowa bielizna, materace i śpiwory. Wystarczająca już jest ilość odzieży i obuwia, dostarczona m.in. przez mieszkańców do punktów zbiórki. Ubrania obywatele Ukrainy mogą odbierać w specjalnym punkcie  w Bursie Szkolnej (ul. Podmiejska 36) w godz. 8:00-17:00.  

– Wszystkie rzeczy magazynujemy u nas. Mamy tu wszystko, koce i pościel, ręczniki, wszystko jest to prane przez Zakład Karny w Białej Podlaskiej. Mamy też zastawy stołowe, łóżeczka, wózki, czajniki, środki czystości i higieniczne i wiele innych artkułów. Staramy się, aby to trafiało do ludzi z Ukrainy, w ten sposób możemy im pomóc – mówi Ewa Stasiuk, pracownik socjalny MOPS-u w Białej Podlaskiej. 

Przypominamy, że miejskie punkty zbiórek znajdują się:

  • w siedzibie Straży Miejskiej przy Al. Tysiąclecia 22 (24 h/na dobę przez cały tydzień)
  • w MOPS (Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej) przy ul. Piłsudskiego (poniedziałek-piątek od 7:30 do 18:00) 
  • punkcie konsultacyjnym w Urzędzie Miasta (wejście od pl. Wolności).

 

Film / zdjęcia: Biper Tv

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama