Reklama

Kryminałki: Tego w Białej jeszcze nie grali… Podawali się za policjantów, kręcili film, usłyszeli zarzuty

W minioną sobotę bialscy policjanci zatrzymali na terenie miasta dwóch mężczyzn w wieku 26-28 lat, którzy ubrani w policyjne mundury podawali się za warszawskich funkcjonariuszy. Z ustaleń policjantów wynika, że w ten sposób wykonywali czynności z mieszkanką miasta świadczącą usługi wróżbiarskie. Wczoraj obydwaj usłyszeli zarzuty. Swoje zachowanie tłumaczyli chęcią nakręcenia materiału, którzy zamierzali umieścić w znanym serwisie internetowym. O dalszym ich losie zadecyduje sąd.

W sobotnie popołudnie dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące dwóch mężczyzn, którzy ubrani w policyjne mundury prawdopodobnie podszywają się pod funkcjonariuszy Policji. Z relacji jednej ze zgłaszających wynikało, że nieznajomi pod klatką bloku zamienili swoje kurtki na umundurowanie policyjne.

Do zdarzenia dojść miało na jednym z bialskich osiedli. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci, którzy szybko ustalili, w którym mieszkaniu obecnie przebywają nieznajomi. Potwierdzili też wstępne ustalenia. We wnętrzu mieszkania bialczanki świadczącej usługi wróżbiarskie zastali dwóch mężczyzn ubranych w policyjne mundury. Okazało się, że są to mieszkańcy Warszawy w wieku 26-28 lat. Zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

W trakcie rozmowy z bialczanką funkcjonariusze ustalili, że jeden z mężczyzn skontaktował się z nią twierdząc, że jest policjantem z Warszawy, który prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa kobiety. Do tego zdarzenia miało dojść nieopodal Białej Podlaskiej. Mówił, że potrzebuje jej pomocy w zakresie wskazania sprawcy tego czynu. Telefoniczny rozmówca przyjechał na umówione spotkanie z drugim mężczyzną. Podczas wizyty mężczyźni między innymi zabrali pokrzywdzoną w miejsce wskazane przez nich jako miejsce zabójstwa.

Zatrzymali mężczyźni swoje zachowanie tłumaczyli faktem, iż są internetowymi twórcami filmowymi, którzy lubią stawiać ludzi w nietypowych sytuacjach i nagrywać ich reakcje, które wrzucają do sieci. Wczoraj obydwaj usłyszeli zarzuty. Za popełniony czyn grozi kara do roku pozbawienia wolności. Mężczyźni odpowiedzą również za popełnione wykroczenie.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama