Reklama

Bialski Garnizon Policji i przyjaciele – po raz kolejny ruszyli z pomocą!

Od pierwszych dni konfliktu na terenie Ukrainy bialscy policjanci aktywnie włączyli się w pomoc potrzebującym. Tym razem funkcjonariusze i pracownicy komendy miejskiej oraz komisariatu w Janowie Podlaskim zebrali materiały medyczne, które wczoraj trafiły do potrzebujących. W działania mundurowych włączyli się też mieszkańcy jednej z bialskich gmin.

Od pierwszych dni działań zbrojnych policjanci i pracownicy bialskiej jednostki aktywnie włączyli się w pomoc potrzebującym. Natychmiast odpowiedzieli na apel IPA region Biała Podlaska zbierając niezbędne produkty żywnościowe odzież oraz artykuły higieniczne. Już następnego dnia po rozpoczęciu zbiórki pierwszy bus pełen zebranych produktów trafił na przejście graniczne w Zosinie.

Po zakończeniu pierwszej akcji policjanci i pracownicy bialskiej komendy oraz komisariatu w Janowie Podlaskim rozpoczęli kolejną zbiórkę. Tym razem zbierane były środki medyczne między innymi materiały opatrunkowe jak też środki przeciwbólowe i dezynfekcyjne. W działania funkcjonariuszy aktywnie włączyli się też mieszkańcy Kaliłowa oraz Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Vena w Białej Podlaskiej.

Wczoraj pudła pełne między innymi środków dezynfekcyjnych, bandaży, gaz oraz opatrunków zostały przekazane na terenie Ukrainy. Trafiły bezpośrednio do osób potrzebujących na terenie Kijowa. Funkcjonariusze zapowiadają kolejne działania by wspomóc naszych sąsiadów w obliczu tak wielkiej tragedii, która ich spotkała.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama