Biała Podlaska: „Szóstka” w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski Młodziczek

Bardzo dobrze spisały się dwa zespoły „Szóstki” uczennice SP 6 i Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, które brały udział w V Wojewódzkim Turnieju Młodziczek. Zespół I zajął drugie miejsce w V turnieju i po podsumowaniu wszystkich turniejów zajęły III miejsce i zdobyły brązowe medale w Mistrzostwach Województwa Młodziczek awansując do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski, który odbędzie się w Legionowie w dniach 18-20.03.2022r.

Pierwszy zespół Szóstki wygrał 2:0 z UKS Jagiellończyk Biała Podlaska, 2:1 z Tomasovią Tomaszów Lubelski, przegrał 2:0 z gospodarzem turnieju TPS Lublin. Młodszy zespół z klasy VII a w większości dziewczęta o dwa lata młodsze od swoich przeciwniczek wygrały grupę i w Mistrzostwach Województwa zajęły V miejsce na 17 startujących zespołów. Dziewczęta wygrały 2:0 z Avią Świdnik, 2:0 z MKS Kraśnik/MKS Skałka Annopol i 2:0 z UKS Trójka Międzyrzec Podlaski.

W Ćwierćfinale Mistrzostw Polski Młodziczek będą grały połączone dwa zespoły „Szóstki”

Skład I zespołu: Patrycja Iwaniuk – wyróżniona zawodniczka, Zuzanna Bachanek, Weronika Pietruk, Martyna Matejuk, Agata Kopryjaniuk, Julia Polubiec, Oliwia Kasiedczak, Julia Kazimierak, Agata Tarasiuk, Karolina Nuszkaluk, Amelia Juszczuk

Skład II zespołu: Michalina Gaponiuk, Oliwia Hromiuk, Anna Borys, Laila Świderek, Tamara Gaponiuk, Izabela Mróz, Zofia Sawicka, Lena Smoleń, Daria Rożnowicz, Weronika Popławsak

Trenerzy: Grzegorz Gajewski, Grzegorz Piszcz, Bożena Gajewska, Anna Świderek

materiał: Grzegorz Piszcz
opracowanie: Gwalbert Krzewicki