Reklama

Gmina Biała Podlaska: Samorząd nie zapomina o drogach gruntowych

Remont dróg gruntowych kruszywem naturalnym łamanym i pospółką zagęszczaną oraz dostawa kruszywa naturalnego łamanego i pospółki zagęszczanej na terenie gminy Biała Podlaska w 2022 roku – na odcinkach i w punktach dróg każdorazowo wskazanych przez Zamawiającego - to kolejny tegoroczny przetarg który ogłosiła i rozstrzygnęła Gmina Biała Podlaska. Łącznie 2000 m3 kruszywa i pospółki zagęszczanej trafi na gminne gruntówki w br.

Remont dróg gruntowych kruszywem naturalnym łamanym i pospółką zagęszczaną na terenie gminy Biała Podlaska w 2022 roku – na odcinkach dróg każdorazowo wskazanych przez Zamawiającego – Samorząd Gminy Biała Podlaska określono w ilości: kruszywo 1000 m3 i pospółka zagęszczaną 1000 m3. Znaczna ilość zadań związanych z remontem gruntowych dróg gminnych wpisana jest zarówno po stronie Budżetu Gminy Biała Podlaska jak i w ramach Funduszu Sołeckiego.

Remonty dróg gruntowych na terenie gminy obejmował będzie: korytowanie odcinka drogi ładowarką, wyrównanie odcinka drogi i nadanie wymaganych spadków poprzecznych równiarką, nawiezienie warstwy pospółki zagęszczanej – nie gliniastej i nie pylastej oraz wyrównanie równiarką, nawiezienie warstwy kruszywa łamanego naturalnego oraz wyrównanie równiarką i zgęszczenie walcem.

Wykonawca zamówienia zobowiązany będzie do pozyskania materiału, załadunku, transportu, rozładunku, wyrównania i wałowania na odcinku drogi wskazanym przez przedstawiciela zamawiającego oraz oznakowania i zabezpieczenia dróg w trakcie remontów poszczególnych odcinków dróg .

Okres realizacji zamówienia: siedem miesięcy

Remont dróg gruntowych kruszywem naturalnym łamanym i pospółką zagęszczaną – koszt ponad 263 tysiące złotych.
Dostawa kruszywa naturalnego łamanego i pospółki zagęszczanej – koszty ponad 10 i pół tysiąca złotych.

Na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w Specyfikacji Warunków Zamówienia na realizację remontów dróg gminnych, wybrano jako najkorzystniejsze oferty dwóch firm. Remonty wykona Eurolider Ryszard Górny, Bedlno Radzyńskie, Radzyń Podlaski. Dostawą kruszywa zajmie się PT-U Piotr Laszuk, Ossówka, Leśna Podlaska.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia: arch.radiobiper.info
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama