Reklama

Drelów: Dzień Kobiet w Gminnym Centrum Kultury (galeria)

8 marca kobiety z gminy Drelów przybyły do Gminnego Centrum Kultury na uroczystość, której głównym celem było celebrowanie ich święta. Wspólny wieczór Dnia Kobiet obfitował w życzenia, piosenki "Czerwonych Korali" z Zahajek, żarty i wesołe uśmiechy jakie zapewnił Kabaret PKS z Lublina oraz liczne nagrody i upominki, ale nie zabrakło też akcentów związanych z wojną na wschodzie i sytuacją, w jakiej znalazły się ukraińskie kobiety. Niebawem film z wydarzenia!

Zgromadzonych na wieczornej uroczystości z okazji Dnia Kobiet gości powitali włodarz Gminy Drelów Wójt Piotr Kazimierski oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Drelowie Michał Olesiejuk. Panowie, by dać wyraz tradycji, złożyli przybyłym paniom życzenia, w których podkreślali niebagatelne znaczenie kobiet w społeczności lokalnej. – Utarło się, że przez 364 dni w roku jest tak sobie, a w tym jednym dniu staramy się jako mężczyźni za wszystko przeprosić i podziękować. Jesteście nam bardzo drogie i potrzebne, mocno nas wspieracie, to dla was się staramy – podkreślił wójt Piotr Kazimierski. – Dziś dzięki tej chwili muzyki i rozrywki pozwólmy sobie zapomnieć o smutkach i troskach i cieszmy się, że jesteśmy, żyjemy i funkcjonujemy. Życzę wam spokoju, byście każdy dzień zaczynały z promiennym słońcem i tak też go kończyły, by wszelkie smutki mijały, a radości były na stałe. A w tym trudnym czasie, życzenia składane dla naszych pań, które solidaryzują się z paniami z Ukrainy, są bardzo ważne.

Do życzeń dołączył gospodarz uroczystości. – Dziękujemy, że to właśnie z nami chcecie spędzić ten wyjątkowy dzień. Potrzebujemy dawki lepszego nastroju niż serwują nam obecne czasy – dodał dyrektor Michał Olesiejuk.

W programie spotkania znalazł się nastrojowy koncert Zespołu „Czerwone Korale” z Zahajek oraz zabawny występ powstałego w 2015 r. Kabaretu PKS z Lublina, który tworzą Paweł Kozieł, Sebastian Malisz, Remigiusz Mróz i Marcin Zagrodnik. Panowie zaprezentowali skecze i piosenki, które z przymrużeniem oka podsumowują minione i obecne sytuacje związane m.in. z funkcjonowaniem kleru, służb mundurowych czy służby medycznej, ale też uwypuklają rozterki życia codziennego oparte o poszukiwanie pracy, czy rynek sprzedaży. Nie zabrakło powrotu do źródła, czyli historii Adama i Ewy, od których, jak wiadomo, wszelkie nasze kłopoty się zaczęły.

Występy urozmaiciło losowanie nagród ufundowanych przez firmy partnerskie, a wśród upominków pojawiły się vouchery na wiosenną sesję zdjęciową z FOTO M.J. Magdalena Jóźwik, usługę fryzjerską w Pracowni Fryzur, roczny karnet na zajęcia z grupą fitness Agaty Węgrzyniak, a także nagrody pocieszenia w postaci książki Ewy Strok „W imię wiary naszych ojców”, kubków i gadżetów promujących gminę. 

Uwieńczeniem spotkania była chwila zadumy nad sytuacją mającą miejsce za wschodnią granicą. Jak podkreślił wójt Kazimierski, na tę chwilę sytuacja z przybyciem uchodźców z Ukrainy jest opanowana i nie zachodzi potrzeba zapewnienia miejsc kwaterunkowych na terenie Gminy Drelów, jednak w miarę upływu czasu możliwa będzie konieczność mobilizacji i organizacji w tej kwestii. – Na chwilę obecną nie ma potrzeby zakwaterowania w domach ludowych, nie planujemy wyłączania szkół. Sytuacja jest opanowana, ale gdyby pojawiła się sytuacja, że tych osób będzie bardzo dużo i będą do nas trafiać bezpośrednio, będziemy prosić o pomoc – mówił włodarz apelując o zjednoczenie sił w słusznej sprawie. Zwrócił się tego dnia ze szczególną prośbą do kobiet z terenu gminy, którym bliska jest krzywda, jakiej doznają dzieci i kobiety z Ukrainy. –  Jesteście wrażliwe, czułe na krzywdę, zwłaszcza kobiet i dzieci. Ten czas nas porusza i mobilizuje do staranności i dbałości o to, byśmy pokazali swoją najlepszą stronę. Bo tyle jesteśmy warci, ile jesteśmy w stanie pomóc innym. To dla nas sprawdzian, ale damy radę, poradzimy sobie, bo jesteśmy zorganizowani i wzajemnie się wspieramy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama