Reklama

Mieszkańcy Gminy Biała Podlaska otworzyli swoje serca dla sąsiadów z Ukrainy

Gmina Biała Podlaska dołączyła do niesamowitego peletonu dobroci w kierunku narodu ukraińskiego dotkniętego niezwykłym okrucieństwem wojny. Z chwilą brutalnej i niczym nieuzasadnionej agresji Rosji na Ukrainę, cała społeczność gminy ruszyła z pomocą humanitarną.

Zbiórka darów prowadzona jest w Urzędzie Gminy w Białej Podlaskiej, gminnych Klubach Kultury, Szkołach Podstawowych, Przedszkolu Samorządowym w Rakowiskach, jak również w sklepach na terenie gminy.

W pomoc zaangażowali się pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, instruktorzy Gminnego Ośrodka Kultury, pracownicy urzędu gminy, radni, cała społeczność gminnych szkół i przedszkoli , druhowie z gminnych jednostek OSP, w szczególności strażacy z Sławacinka Starego, Woskrzenic Małych i Swór oraz oczywiście zwykli mieszkańcy.

Wszystkie zebrane rzeczy są na bieżąco transportowane do świetlicy w Sławacinku Starym i tam zostają segregowane. Dalej artykuły rozdysponowywane są według potrzeb. Do tej pory m.in. ponad tona darów przekazana została do Rejonu Samborskiego w Ukrainie, z którym współpracuje powiat bialski. W paczkach znalazły się koce, karimaty, żywność długoterminowa, środki higieniczne, art. dziecięce oraz leki.

Co ważne, dary przekazywane są również do uchodźców z Ukrainy, którzy mieszkają już na terenie gminy Biała Podlaska. Trafia do nich m.in. żywność, ubrania, środki higieny i chemiczne, wszystko to co niezbędne, aby przeżyć ten najtrudniejszy okres po przybyciu do Polski.

Zbiórka cały czas trwa, wszyscy którzy chcą pomóc mogą nadal przynosić potrzebne rzeczy. O tym, co w tym momencie jest najbardziej potrzebne można dowiedzieć się dzwoniąc do koordynatorów zbiórki:

• dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Marlena Makaruk: tel. 609 315 035
• dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Agnieszka Borodijuk: tel. 516 200 802.

 

Źródło: Agnieszka Borodijuk, GOK w Białej Podlaskiej
Zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama