Reklama

Ile kosztuje bal karnawałowy? Szacujemy wydatki!

Karnawał trwa w najlepsze. Wciąż jest szansa na niezapomnianą imprezę karnawałową w wymarzonym miejscu. Niestety ceny balów karnawałowych nie zawsze dostarczają tyle radości ile zabawa. Sprawdź, ile kosztuje przyjemność uczestnictwa w balu karnawałowym.

Ostatki 2022 r. – kiedy ostatni dzień karnawału?

Karnawał trwa od święta Trzech Króli do wtorku przed Środą Popielcową. W 2022 roku czas zabawy, poprzedzający oczekiwanie na Wielkanoc, trwa od 6 stycznia do 1 marca. To właśnie 1 marca wypadają tzw. Ostatki, czyli końcowy moment zabawy. Ostatnia sobota natomiast to 26 lutego i to właśnie tego dnia organizowanych jest najwięcej balów karnawałowych.

Bale karnawałowe w Polsce

Najsłynniejsze bale karnawałowe na świecie to Wielki bal na Placu Świętego Marka w Wenecji, Carnival of Binche w belgijskim mieście Binche oraz Carnaval of Salvador de Bahia w Salwadorze.

W Polsce bale karnawałowe oraz tzw. imprezy ostatkowe są bardzo popularne. Organizowane są nie tylko w dużych miastach, luksusowych hotelach czy klubach, ale również w niewielkich miasteczkach i wiejskich społecznościach.

Ile kosztuje bal karnawałowy?

Koszt uczestnictwa w balu karnawałowym w 2022 roku to od 150 zł do nawet 1500 zł za osobę. Cena uzależniona jest od miejsca, w którym odbywa się impreza, liczby atrakcji i menu.

Przykładowo w Warszawie w czterogwiazdkowym hotelu zapłacimy za bal około 1000 zł, natomiast w cenie wliczony jest również nocleg i śniadanie. Jeśli bal organizowany jest w hotelu, trzeba liczyć się również z kosztami noclegu w obiekcie. Nieco mniej, jednak w podobnej formule, zapłacimy w hotelach zlokalizowanych w mniejszych miejscowościach.

Bale karnawałowe organizowane są również w miejscowościach turystycznych. Na przykład w Szczyrku para zapłaci około 450 zł za zabawę ostatkową bez noclegu.

W miastach powiatowych cena z osobę waha się od 180 zł do 250 zł. Najmniej zapłacą uczestnicy imprez organizowanych na wsiach. Bale karnawałowe organizowane są tam najczęściej w remizach. Cena za uczestnictwo w takim balu to około 150 zł od osoby.

Bal karnawałowy: co w cenie?

Organizatorzy zazwyczaj dbają o wszystkie atrakcje podczas balu. Zebrane opłaty pokrywają wynajęcie sali oraz koszty oprawy muzycznej. W zależności od lokalizacji w cenie są również gorące posiłki, przystawki – a nawet alkohol.

Koszty dodatkowe – czyli ile wydasz na bal?

Opłata dla organizatora to jedno. W koszty trzeba będzie wliczyć również transport, ewentualnie własny alkohol. Dodatkowo cenę uczestnictwa może podnieść zakup dedykowanych strojów, czyli sukienki, butów, dodatków, garnituru etc. Niektórzy korzystają również z usług fryzjera czy makijażystki. Biorąc pod uwagę koszty dodatkowe, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 1000-1500 zł. Jak sfinansować bal karnawałowy? Jeśli w budżecie domowym brak oszczędności na ten cel, warto sprawdzić kalkulator pożyczek na stronie https://www.provident.pl/kalkulator-pozyczki. Pamiętaj jednak o warunkach spłaty i dokładnym zapoznaniu się z umową.

 

 

materiał: partner wydawniczy
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

  1. Zajebjaszczo pożyczka w providencie na bal karnawałowy w czasie wojny. No i jak tu nie skusić się.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama