Reklama

Gmina Zalesie nie ustaje w pomocy dla Ukrainy (film)

Gmina Zalesie od momentu wybuchu wojny w Ukrainie prowadzi szeroki wachlarz akcji pomocowych na rzecz Ukraińców. W pomoc zaangażowali się urząd gminy, radni, strażacy z OSP, parafie oraz mieszkańcy gminy. Trwa cały czas zbiórka artykułów pierwszej potrzeby, ale również zbiórka pieniężna. 

W sumie do chwili publikacji materiału, gmina zebrała już 6097 zł. – Odzew wszystkich, którzy zachcieli wziąć udział w naszej akcji, był bardzo duży. Nasi pracownicy, mieszkańcy nie szczędzili swojego portfela, do puszki wrzucane były głównie same banknoty o wysokich nominałach – mówi  z-ca wójta gminy Zalesie Tomasz Szewczyk

Gmina zdecydowała, że pieniądze zostaną przekazane dla dwóch organizacji pomocowych, Caritas oraz Polskiego Czerwone Krzyża, którzy organizują pomoc m.in. dla uchodźców z Ukrainy.  

Warto wspomnieć, że kontynuowana jest zbiórka pomocy rzeczowej, którą koordynują strażacy z OSP Zalesie. Dary zbierane są w Gminnym Ośrodku Kultury. – Muszę powiedzieć, że musimy nawet odwoływać zajęcia, które są w GOK-u organizowane, bo cała sala jest zapełniona tą pomocą, odzew mieszkańców jest niesamowity – podkreśla  z-ca wójta. Z Gminnego Ośrodka Kultury dary wyruszają sukcesywnie do tzw. habów na terenie powiatu, które dystrybuują pomoc dalej na granicę lub bezpośrednio na Ukrainę. 

– Pomagamy Ukrainie, jak tylko możemy. Bardzo pomogli nam ludzie z Zalesia i lokalni przedsiębiorcy. Dotarła do nas także pomoc od polonii z Holandii i samych Holendrów. Do tej pory wysłaliśmy już trzy transporty bezpośrednio na Ukrainę, w tym sprzęt strażacki, środki medyczne, agregaty prądotwórcze. Wszystko jest już w drodze na Ukrainę  – mówi Matusz Antoniuk, naczelnik OSP w Zalesiu. 

Puszka na datki jest cały czas dostępna w sekretariacie Urzędu Gminy w Zalesiu i każdy chętny nadal może wrzucać do niej datki pieniężne. Pracownicy urzędu raz w tygodniu będą puszkę otwierać i jej zawartość przekazywać dalej organizacjom pomocowym. 

 

Zdjęcia: Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama