Reklama

Wieści z Unii: Europa i USA z pomocą humanitarną dla Ukrainy

W Brukseli odbyło się posiedzenie ministrów spraw zagranicznych Unii Europejskiej, w którym udział wziął między innymi sekretarz stanu USA Antony Blinken. Spotkał się przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen.

„Unia Europejska, jako sąsiad Ukrainy, nie szczędzi wysiłków. Przekazujemy pomoc humanitarną w wysokości 500 milionów euro. Pracujemy nad utworzeniem centrów ochrony ludności w Polsce, na Słowacji i w Rumunii. Współpracujemy z organizacjami międzynarodowymi i organizacjami pozarządowymi, aby utworzyć korytarze humanitarne na Ukrainie. Pilnie potrzebna pomoc humanitarna musi dotrzeć do wszystkich części Ukrainy. Cywile muszą mieć możliwość ucieczki z oblężonych miast.

Unia Europejska po raz pierwszy uruchomiła tzw. dyrektywę o ochronie tymczasowej. Daje ona uchodźcom prawo do pobytu i pracy w UE, dostęp do usług zdrowotnych czy szkół przez co najmniej rok.

Wiemy, że daleko do zakończenia tego konfliktu. Jesteśmy gotowi podjąć dalsze surowe działania, jeśli Putin nie zatrzyma wojny, którą rozpętał. Jesteśmy zdeterminowani, jesteśmy zjednoczeni” – powiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Przeczytaj całe oświadczenie
https://bit.ly/3KeLhvJ  
#StandWithUkraine

 

 

materiał: Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce
tekst: Wydział Prasy Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce
opracowanie: Radio Biper Biała Podlaska

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama