Reklama

Tłuściec: „Bukiecik pieśni i piosenek” – podsumowanie warsztatów wokalnych (film)

5 marca w remizie OSP w Tłuśćcu odbyło się podsumowanie warsztatów wokalnych dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Bukiecik pieśni i piosenek", na które zaprosiło Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Tłuściec oraz społeczność tej miejscowości. W trakcie spotkania trwała również zbiórka na rzecz Ukrainy.

Warsztaty, które odbywały się wcześniej w Tłuśćcu, miały na celu podbudowanie umiejętności wokalnych i muzycznych u ponad dwudziestu uczestników. Znaczna ich część wystąpiła na scenie podczas spotkania podsumowującego pod hasłem „Bukiecik pieśni i piosenek”. – Warsztaty trwały dwa dni, w związku z powyższym nie sposób było przerobić dużego materiału i nauczyć obszernego programu muzycznego. Na pewno zostanie tu dziś zaprezentowana próbka tego, co udało się osiągnąć – mówił prezes SILT Czesław Węgrzyniak. 

Warsztaty wokalno-muzyczne w Krzymoszycach prowadziła pieśniarka, aktorka, instruktorka wokalna i teatralna, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, absolwentka wydziału psychologii na Uniwersytecie Warszawskim Justyna Jary. – Warsztaty wspominam z wielkim ciepłem, poznałam piękne osoby. W dziś występującej grupie są osoby nowe, ale też i uczestnicy poprzednich warsztatów – wyjaśniła instruktorka. – Mamy czasy szczególne, czasy, w których jesteśmy niespecjalnie na pozytywnej stronie mocy, tymczasem dziś chcielibyśmy zatrzymać się tu i teraz i śpiewem znaleźć taki punkt, gdzie się czujemy dobrze. I na radość w takich czasach powinno być miejsce. Kiedy dbamy o siebie, możemy dużo lepiej zadbać o innych.

W repertuarze pojawiły się akcenty ukraińskie, m.in. pieśń Letila Zozula.  W trakcie spotkania prowadzona była zbiórka darów na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Działanie finansowane jest z darowizny Leszka i Tamary Kołakowskich przekazanej przez Fundację im. Stefana Batorego oraz środków gminy Międzyrzec Podlaski.

 

materiał: Radio Biper Gmina Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Krzysztof Lewczuk
film: Krzysztof Lewczuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama