Reklama

Rossosz: Koncert z okazji Dnia Kobiet (film) (galeria)

6 marca w Rossoszu miał miejsce koncert z okazji Dnia Kobiet, podczas którego wystąpili: Chór Presto oraz Halina Mysakowska z Dorohuska. Na wydarzenie zaprosili Wójt Gminy Rossosz oraz Gminny Ośrodek Kultury w Rossoszu.

Podczas koncertu publiczność wysłuchała występu Chóru Presto ze Szkoły Podstawowej w Rossoszu prowadzonego przez Agnieszkę Zgiet oraz Haliny Mysakowskiej z Dorohuska. Wśród zaprezentowanych utworów pojawiły się piosenki m.in. Anny Jantar, Ireny Jarockiej, Eleni i Anny German. – Koncert na początku miał być taki typowo kobiecy, repertuar miał był nostalgiczny, do czego nawiązuje też jego nazwa „Podróż sentymentalna”. Jednak przez sytuację, jaka nastała w naszym kraju i na wschodzie, repertuar się zmienił, doszły ukraińskie piosenki ludowe – przybliża szczegóły spotkania dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rossoszu Marzena Miszczuk-Głowacka.

W trakcie wydarzenia Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Rossosz zbierało datki na rzecz uchodźców, by pomóc kobietom, które musiały opuścić swój kraj. – Chcemy się zjednoczyć z kobietami, które w tym momencie muszą pokazać swoją odwagę i mobilizację, która pozwoli przeżyć im i ich dzieciom. Mieszkańcy nie są obojętni – podkreśla dyrektor GOK. – Podczas akcji „Kanapki na granicę” powstało 2000 kanapek. Wyszło nam to bardzo dobrze i będziemy tę akcję powtarzać.

Krótka relacja na profilu Radia Biper:
Koncert z okazji Dnia Kobiet w Rossoszu <<==>> LINK

Na uczestników spotkania czekały również słodkości przygotowane przez KGW w Rossoszu.

 

materiał: Radio Biper Gmina Rossosz
zdjęcia: Biper TV
film: Krzysztof Lewczuk
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama