Reklama

Kryminałki: Kradzieże. Zniknął sprzęt rolniczy z podwórka. A z szopy skradziono m.in. skuter

Małaszewicze: Kradzież z kolejowego kontenera. Skradziono kartony chipsów i ściereczek z mikro-fibry. // Biała Podlaska: Z terenu prywatnej posesji, dokonał kradzieży maszyn rolniczych. // Biała Podlaska: Włamanie na konto społecznościowe. Wysłana prośba o opłacenie zakupów. Jedna z osób dokonała 200 zł wpłaty. // Biała Podlaska: Oszustwo i wyłudzenie 500 zł podczas transakcji kupna-sprzedaży za pośrednictwem internetu. // Biała Podlaska: 60 letni nietrzeźwy kierowca. // Biała Podlaska: Przywłaszczenie telefonu komórkowego wraz z kartą bankomatową. // Drelów: Z niezabezpieczonej szopy skradziono piłę spalinową, pompę do szamba, przewód siłowy, taczkę i skuter m-ki Habana. // Kodeń: Mieszkanka gm. Kodeń doprowadzona do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem. Zapłaciła za telefon komórkowy który do tej pory nie dotarł do kupującej.

04.03.2022r. MAŁASZEWICZE, 
Podczas sprawdzenie kontenera kolejowego wyłączonego z pociągu relacji Hamburg-Małaszewicze ustalono, że n/n sprawca na trasie przejazdu pociągu dostał się do jego wnętrza skąd dokonał kradzieży 25 kartonów Chipsów oraz 5 kartonów ściereczek z mikro-fibry na szkodę firmy spedycyjnej. Postepowanie prowadzi KP Terespol.

01.02.2022r. gm. Biała Podlaska 
N/n sprawca, z terenu prywatnej posesji, dokonał kradzieży maszyn rolniczych w postaci: dwuskibowego pługu, talerzówki oraz jednoosiowej przyczepki samochodowej na szkodę mieszkańców gm. Biała Podlaska. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

04.03.2022r. BIAŁA PODLASKA,
Nieznany sprawca, w nieuprawniony sposób uzyskał dostęp do konta na internetowym portalu społecznościowym należącego do mieszkanki Sokołowa Podlaskiego, a następnie wykorzystując komunikator internetowy rozesłał do jej znajomych m.in: mieszkanki Białej Podlaskiej prośbę o opłacenie zakupów na kwotę 200 zł co w/w uczyniła przy pomocy BLIK-a. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska

05.03.2022r. BIAŁA PODLASKA, 
Mieszkaniec Białej Podlaskiej, złożył zawiadomienie o tym, że n/n sprawca doprowadził jego córkę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 500 zł poprzez wprowadzenie w błąd co do charakteru transakcji związanych ze sprzedażą przedmiotu na portalu ogłoszeniowym, gdzie sprawca po uprzednim przesłaniu pokrzywdzonej za pośrednictwem poczty elektronicznej z fałszywego adresu linku do odbioru środków pieniężnych, przechwycił dane do logowania do bankowości elektronicznej i dokonał nieupoważnionej transakcji z rachunku oszczędnościowego kwoty 500 zł, a następnie za pomocą kodu BLIK, który wygenerował sprawca w/w kwota została wypłacona w bankomacie. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

06.03.2022r. BIAŁA PODLASKA, ul. Białka 
Funkcjonariusze WRD KMP Biała Podlaska zatrzymali i osadzili w PdOZ KMP Biała Podlaska kierującego samochodem osobowym m-ki VW Passat 60-letniego obywatela Białorusi, będącego w stanie nietrzeźwości: 1,4 promila alkoholu w organizmie. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

05.03.2022r. BIAŁA PODLASKA
Nieznany sprawca przywłaszczył telefon komórkowy wartości 1500 zł wraz z kartą bankomatową, na szkodę mieszkańca Białej Podlaskiej, które to mienie pokrzywdzony zagubił na terenie miasta Biała Podlaska. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

04.03.2022r. gm. Drelów  
Nieznany sprawca, z niezabezpieczonej szopy dokonał kradzieży piły spalinowej, pompy do szamba, przewodu siłowego, taczki, skutera m-ki Habana, na szkodę mieszkańca gm. Delów. Postępowanie prowadzi KP Międzyrzec Podlaski/ KMP Biała Podlaska.

14.02.2022r. gm. KODEŃ, 
Nieznany sprawca, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził mieszkankę gm. Kodeń do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem, w ten sposób, że za pośrednictwem strony internetowej sprzedał telefon komórkowy, za który otrzymał zapłatę, jednak nie wywiązał się z umowy i do chwili obecnej nie przesłał sprzedanego telefonu jak i nie zwrócił pieniędzy. Postępowanie prowadzi KP Terespol.

 

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama