Reklama

Stowarzyszenie z Łobaczewa organizuje pomoc dla Ukrainy

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju miejscowości Łobaczew Duży i okolic od wybuchu wojny w Ukrainie prowadzi aktywnie działania pomocowe.

Wczoraj członkowie stowarzyszenia dostarczyli do punktu recepcyjnego w miejscowości Horodło dary przekazane przez mieszkańców

– Na miejscu w momencie przybycia trwał załadunek ukraińskiej ciężarówki z pomocy humanitarnej, dlatego mogliśmy część artykułów załadować bezpośrednio do samochodu, który wyruszył na Ukrainę. Pozostała część przywiezionych rzeczy została złożona w budynku, aby jutro ponownie mógł odbyć się załadunek kolejnej partii rzeczy przekazanych przez Państwa na Ukrainę – informuje stowarzyszenie. 

Cały czas trwa również zbiórka darów w siedzibie stowarzyszenia, która mieści się przy  ul. Janowskiej 105 w Łobaczewie Dużym. W tym momencie najbardziej potrzebne są artykuły medyczne: bandaże,  plastry, woda utleniona, opaski uciskowe, środki przeciwbólowe i przeciwzapalne, apteczki, leki przeciwalergiczne, preparaty przeciwskurczowe, preparaty przeciwkaszlowe, leki na przeziębienie i grypę, krople do oczu, koce termiczne. 

Stowarzyszenie uruchomiło również specjalny  rachunek bankowy stowarzyszania oraz zbiórkę internetową do przekazywania darowizn finansowych na pomoc dla Ukrainy.

Rachunek bankowy Nr: 77 1600 1462 1838 1950 0000 0008, w tytule należy wpisać: Darowizna na „Pomoc Ukrainie!”.

Link do zbiórki internetowej: https://zrzutka.pl/52pfja

Stowarzyszenie, jak i portal zrzutka.pl nie pobiera opłat od przekazywanych darowizn, a więc za całą przekazaną kwotę kupione zostaną potrzebne artykuły medyczne. – Po otrzymaniu darowizn i zakupieniu niezbędnych produktów opublikujemy na naszym profilu rozliczenie. Przekazana darowizna może zostać przez Państwa również odliczona od podstawy opodatkowania w rocznej deklaracji podatkowej PIT, ponieważ nasze stowarzyszenie jako organizacja pozarządowa, prowadzi działalność pożytku publicznego w sferze zadań publicznych określonych w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie – informuje stowarzyszenie. 

Źródło / grafika: Stowarzyszenie na rzecz rozwoju miejscowości Łobaczew Duży i okolic

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama