Reklama

Sławatycze: Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2022

Gmina Sławatycze przystąpiła do realizacji Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” - edycja 2022, finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego. Dzięki niemu osoby z niepełnosprawnościami otrzymają niezbędne wsparcie w codziennym funkcjonowaniu.

Dofinansowanie w kwocie 196 610 zł pokrywa całkowitą wartość programu programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2022″, który ma na celu zapewnienie wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym:
a) dzieciom do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji 
b) osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o niepełnosprawności:
– o stopniu znacznym 
– o stopniu umiarkowanym 
– traktowane na równi do wyżej wymienionych zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573).

Informacje o programie dostępne są w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej pod numerem tel. 83 378 33 63.

 

materiał: Gmina Sławatycze
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama