Reklama

Mieszkańcy gminy Zalesie aktywnie włączyli się w pomoc Ukrainie

Do pomocy Ukrainie aktywnie włączyli się: Urząd Gminy, Radni, strażacy z OSP, parafie oraz mieszkańcy gminy. Oprócz zbiórek artykułów pierwszej potrzeby, została zorganizowana również zbiórka pieniężna.

W budynku Urzędu Gminy w Zalesiu znajduje się specjalna puszka do której każdy może wrzucić dobrowolną kwotę .Pierwszy etap zbiórki będzie trwał do piątku (04.03) do godz. 15:00 , po czym nastąpi komisyjne przeliczenie zebranej kwoty i przekazanie jej instytucjom zajmującym się pomocą Ukrainie. Kolejne etapy zbiórki będą realizowane w okresie późniejszym. Będzie to wkład mieszkańców gminy Zalesie w pomoc sąsiedniemu krajowi zmagającemu się z wyniszczającą wojną.

Kolejnym spontanicznym odruchem w jaki masowo włączyli się mieszkańcy Zalesia i okolic była zbiórka artykułów żywnościowych i sanitarnych zainicjowana przez rodziny ukraińskie zamieszkałe w Zalesiu. Dary zebrane w pierwszych dniach agresji zostały dostarczone na Ukrainę specjalnym busem.

Również w parafiach organizowane są specjalne zbiórki. Odpowiadając na apel Komendanta Głównego PSP strażacy z gminy Zalesie przekazali swoim kolegom na Ukrainie sprzęt niezbędny do prowadzenia akcji gaśniczych a Gmina Zalesie dodatkowo przekazała 8 odcinków węży gaśniczych.

Wśród mieszkańców, są również osoby deklarujące przyjęcie rodzin z dziećmi uciekającymi z Ukrainy przed rozszerzającą się wojną. Również przedsiębiorcy z branży hotelowej deklarują gotowość przyjęcia osób z Ukrainy.
Trwająca w graniczącej z Polską Ukrainie niewyobrażalna tragedia wyzwoliła wśród mieszkańców gminy Zalesie ogromne pokłady współczucia i chęć pomocy wszystkim pokrzywdzonym przez działania wojenne.

 

Tekst / grafika: Wojciech Kołodyński

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama