Reklama

Rokitno: Dzielnicowy rozmawiał z najmłodszymi o bezpieczeństwie

Przed weekendem dzielnicowy z Janowa Podlaskiego odwiedził dzieci, podczas spotkania zorganizowanego w Gminnej Instytucji Kultury w Rokitnie. Podczas pogadanki funkcjonariusz przybliżył podstawowe zasady bezpieczeństwa. Wiele uwagi poświęcił też obowiązkowi korzystania z elementów odblaskowych. Na zakończenie dzieci otrzymały odblaski, które zobowiązały się korzystać. Spotkanie na długo pozostanie w pamięci najmłodszych.

Przed weekendem starszy aspirant Wojciech Wiszniewski dzielnicowy janowskiego komisariatu spotkał się z dziećmi, które w ferie odwiedzały Gminną Instytucję Kultury w Rokitnie. Funkcjonariusz wykorzystał ostatnie dni kończących się już ferii zimowych by przybliżyć najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa w domu, na podwórku ale także w szkole jak też drodze do niej. Zwrócił też uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z obcymi osobami.

W trakcie pogadanki funkcjonariusz wiele uwagi poświęcił też bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Przypomniał o obowiązku korzystania z fotelików w czasie jazdy samochodem. Funkcjonariusz w przystępny dla najmłodszych sposób opowiadał również o obowiązku noszenia po zmroku w terenie niezabudowanym elementów odblaskowych. Tłumaczył jak duży ma to wpływ na bezpieczeństwo zarówno samych pieszych jak i kierowców, którzy często w ostatnim momencie zauważają nieoświetlonego uczestnika ruchu. Na zakończenie dzieci otrzymały elementy odblaskowe, z których zobowiązały się korzystać, wiedząc już jak jest to ważne dla ich bezpieczeństwa.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama