Reklama

Finał Arua Cup w Międzyrzecu Podlaskim (film) (galeria)

26 lutego na terenie Międzyrzeckich Jeziorek w Międzyrzecu Podlaskim miał miejsce finał Arua Cup, czyli zawodów w pływaniu w lodowatej wodzie. Na wydarzenie przybyli pływacy z całej Polski. Zapraszamy do obejrzenia materiału video, w którym o wydarzeniu opowiada prezes Fundacji Arua Konrad Gąsiorowski.

Trzeci etap, finałowy to podsumowanie zawodów pływackich, których celem jest popularyzacja zimowego pływania i hartowania organizmu przez morsowanie. Tego dnia zawodnicy walczyli o Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski, a zwycięzcy całego cyklu o puchar w generalnej klasyfikacji. Dodatkową nagrodą były kamery sportowe GoPro. Uczestników zawodów powitali w Międzyrzecu prezes Fundacji Arua Konrad Gąsiorowski i jej dyrektor sportowy Paweł Smyk.

Jak przy większości wydarzeń, które odbywają się w ostatnim czasie, tak i tego dnia nie zabrakło niebiesko-żółtej flagi powiewającej tuż przy fladze polskiej. – Staramy się solidaryzować z ludźmi napadniętymi przez reżim Putina, przez reżim Rosji – mówił Paweł Smyk zachęcając do gromkich braw dla walczącej Ukrainy. 

Arua gościła w tym roku w różnych częściach Polski: Solina, Świętochowice, Łuków i dziś wielki finał w Międzyrzecu Podlaskim. Woda jest dziś perfekcyjna, pogoda nas rozpieszcza. Zjawiło się tu ponad sto osób, ludzie z całej Polski. Zjawili się tu z różnych stron kraju, by wspólnie świętować i cieszyć się ostatkami zimy w doborowym towarzystwie – mówił Konrad Gąsiorowski. Należy tu doprecyzować znaczenie słów „perfekcyjna” i „rozpieszcza”. Temperatura wody tego dnia to ok. 4 st.C, a powietrza o jeden stopień mniej.

Przyglądając się uśmiechniętym morsom trudno nie pokusić się o sprawdzenie temperatury wody, która jednak okazuje się przeraźliwie lodowata. Zażywający kąpieli zapewniają natomiast, że woda jest naprawdę ciepła, aż 4 st.C. Musimy wierzyć na słowo stojąc na brzegu w ciepłej puchowej kurtce i czapce…

Relacja video na portalu społecznościowym Radia Biper:
Plażowa rozgrzewka dla morsów <<==>> LINK

Przed zawodami i morsowaniem wspólna rozgrzewka na plaży, a na koniec, tradycyjnie po zimnej kąpieli, odbył się przemarsz gołymi stopami po rozżarzonych do temp. 700-800 st.C węglach. 

W zawodach finałowych w Międzyrzecu Podlaskim najszybsi okazali się:
I miejsce Marcin Schabowski 203 pkt
II miejsce Kamil Bieszczad 186 pkt
III miejsce Edyta Karwowska 136 pkt

W klasyfikacji generalnej niepokonani Edyta Karwowska i Marcin Schabowski. Gratulujemy!

 

Tego samego dnia Międzyrzeckie Jeziorka odwiedzili amatorzy morsowania, którzy przybyli tu na Światowy Zlot Morsów.
Więcej o morsowaniu:
Morsowanie na Międzyrzeckich Jeziorkach 2022 <<==>> LINK

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk / Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Są 2 komentarze do tego artykułu.

    1. Wkradł nam się mały cyfrowy błąd, dziękujemy za czujność. Z pozdrowieniami Radio Biper

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama