Reklama

Kryminałki: Nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na przejściu

Wczoraj późnym wieczorem na Alei Jana Pawła II w Białej Podlaskiej kierujący passatem 35-latek nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącemu przez oznakowane przejście pieszemu. W wyniku zdarzenia 40-latek z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. W chwili wypadku kierujący autem był trzeźwy. Ustalamy okoliczności tego zdarzenia oraz apelujemy o rozwagę na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 22.30 na Alei Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen 35-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych 40- letniego mieszkańca miasta. W wyniku wypadku pieszy doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala.

W chwili zdarzenia kierujący osobówką był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Natomiast w przypadku pieszego urządzenie wykazało promil alkoholu w jego organizmie. Wyjaśniamy okoliczności wypadku oraz apelujemy o rozwagę na drodze.

Musimy pamiętać, że każdy kierowca dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność. Oznacza to, że należy zwolnić i obserwować otoczenie tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska / Andrzej Fijołek
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama