Reklama

Kryminałki: 22-Latek nie zatrzymał się do kontroli, nie miał też uprawnień do kierowania

Wczoraj bialscy policjanci zatrzymali po pościgu 22-letniego kierowcę toyoty. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Nie reagował też na sygnały świetlne i dźwiękowe kontynuując ucieczkę. Jak ustalili mundurowi, 22-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu na ulicy Janowskiej w Białej Podlaskiej. Po godzinie 15.30 policjanci ruchu drogowego sprawujący nadzór nad jednym z przejść dla pieszych zauważyli kierowcę toyoty, który przed przejściem jak i na nim wyprzedza inne pojazdy.

W związku z popełnionym przez kierowcę osobówki wykroczeniem funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Mundurowy dał znak do zatrzymania i choć początkowo kierowca zwolnił, jednak nie zatrzymał się, by po chwili kontynuować jazdę. Policjanci natychmiast ruszyli za toyotą dając kierowcy sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Ten jednak nie reagował na nie. Został zatrzymany na ulicy Jana Pawła II.

Wówczas policjanci ustalili, że za kierownicą toyoty siedzi 22-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz za swe czyny odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za popełnione wykroczenia.

Przypominamy, że od 1 stycznia tego roku weszły w życie zmiany w przepisach dotyczące kierowców. Za kierowanie bez uprawnień pojazdem mechanicznym sąd orzeka grzywnę w kwocie minimum 1500 złotych, jak też obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów.

 

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska / Andrzej Fijołek
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama