Reklama

Konstantynów: Ulice Targowa, Dworcowa i Mickiewicza doczekają się remontu (film) (galeria)

Gmina Konstantynów pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na dwie inwestycje drogowe na terenie gminy. Jednym z zadań jest "Przebudowa ul. Adama Mickiewicza, ul. Dworcowej i ul. Targowej w Konstantynowie". O zbliżającej się realizacji zadania rozmawiamy z wójtem Romualdem Murawskim.

W ramach zadania „Przebudowa ul. Adama Mickiewicza, ul. Dworcowej i ul. Targowej w Konstantynowie” zostanie wykonany odcinek o łącznej długości 532 m. Planowany termin realizacji to miesiące lipiec-grudzień 2022 r. 

Całkowita wartość zadania sięga kwoty 2.084.161,36 zł, przy czym 1.042.080,68 zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Jest to kontynuacja projektów związanych z poprawą nawierzchni ulic w Konstantynowie. Z RFRD otrzymaliśmy dofinansowanie na przebudowę dość istotnych ulic położonych w centrum miejscowości: Dworcowej, Targowej i Mickiewicza. Te ulice długo oczekiwały na remont, ale wiązało się to z dość dużymi nakładami i pokonaniem bariery dokumentacji technicznej – wyjaśnia wójt Gminy Konstantynów Romuald Murawski. – Zaletą tego działania jest to, że drogi te doczekają się porządnej konstrukcji i odwodnienia. Kanalizacja deszczowa, która będzie realizowana w ramach programu inwestycji strategicznych Polski Ład, pozwoli na późniejsze położenie nowych nawierzchni asfaltowych i chodników, a ulica Dworcowa zostanie dodatkowo oświetlona. To już w ramach RFRD. Ponad 100-metrowy odcinek ulicy Mickiewicza, do tej pory nieutwardzony – żużlowy, uzyska nową nawierzchnię, dzięki czemu zostanie ułatwiony dojazd do kilku posesji. 

Więcej o środkach przyznanych z RFRD:
Gmina Konstantynów otrzymała dofinasowanie na dwie inwestycje drogowe <<==>> LINK

Wartość inwestycji sięgająca 2 mln złotych obejmuje również wykonanie kanalizacji deszczowej. Po dofinansowaniu 50% z RFRD Gmina dołoży z własnego budżetu prawie 1 mln złotych. – Pocieszający jest fakt, że te środki będą mogły być w części wyasygnowane ze środków przyznanych nam z Polskiego Ładu – zauważa włodarz. – Podzielimy te dwa zadania i dzięki temu powstaną trzy piękne ulice, miejmy nadzieję, że nawet za kwotę niższą niż przewidywaliśmy.

Obecnie Gmina przygotowuje się do procedur przetargowych na budowę kanalizacji deszczowej, dopiero potem zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy budowy dróg.

 

materiał: Radio Biper Gmina Konstantynów
film: Mariusz Maksymiuk
zdjęcia: Biper TV
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama