Reklama

To nie inwazja! To tylko ćwiczenia! Czołgi Leopard wyruszają na wschód

Przemieszczenie na dużą odległość, zajęcia ogniowe i taktyczne, inżynieryjno – saperskie czy zgrywane pododdziałów – to tylko wybrane tematy szkolenia poligonowego żołnierzy 1. Warszawskiej Brygady Pancernej z Wesołej.

Pancerniacy ruszają na poligon, gdzie na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych – Dęba będą doskonalić umiejętności w planowaniu, organizowaniu i dowodzeniu podległymi elementami ugrupowania bojowego.

Od 24 lutego br. żołnierze 1. Warszawskiej Brygady Pancernej rozpoczynają serię szkoleń i ćwiczeń w ramach programowego planu szkolenia. Przemieszczenie sprzętu i żołnierzy warszawskiej brygady będzie można zaobserwować na drogach publicznych województwa mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Transport odbędzie się metodą kombinowaną, sprzęt pancerny zostanie przerzucony transportem operacyjnym (kolejowym) natomiast pozostały sprzęt i żołnierze udadzą się do Ośrodka Szkolenia Poligonowego w Nowej Dębie transportem kołowym po drogach publicznych.

Szkolenie w OSP WL „Dęba” potrwa do 25 marca. W tym czasie żołnierze 1. Warszawskiej Brygady Pancernej odbędą cykl zajęć ogniowych i taktycznych oraz inżynieryjno-saperskich, zarówno w dzień jak i w warunkach ograniczonej widoczności. Szkolenie poligonowe to doskonały czas na sprawdzenie umiejętności dowódców w zakresie skutecznego dowodzenia, rozwiązywania problemów taktycznych oraz sprawnego podejmowania decyzji i wydawania rozkazów.

1. Warszawska Brygada Pancerna czyli pancerne kły Żelaznej Dywizji jest częścią 18. Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka, w której oprócz warszawskich pancerniaków siłę stanowią żołnierze 21. Brygady Strzelców Podhalańskich i 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej. 1. Warszawska Brygada Pancerna jest oddziałem z garnizonami położonymi w Warszawie – Wesołej, Siedlcach oraz Białej Podlaskiej. Zasadniczym sprzętem brygady są czołgi Leopard 2PL, 2A5 i 2A4.

materiał: Warszawska Brygada Pancerna 
tekst i zdjęcia: Warszawska Brygada Pancerna 
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Są 2 komentarze do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama