Reklama

Janów Podlaski: Koncert Zespołu Stylowa Orkiestra Taneczna „Magia tamtych lat” (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 6 marca 2022
, godz. 18:00
6 marca o godz. 18:00 w sali widowiskowo-kinowej Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie Podlaskim odbędzie się koncert Zespołu Stylowa Orkiestra Taneczna pod hasłem "Magia tamtych lat". Wstęp wolny.

„Stylowa Orkiestra Taneczna to projekt muzyczny, założony przez lubelskich muzyków. Specjalnością Orkiestry jest muzyka retro, filmowe przeboje lat 20 i 30 oraz najpiękniejsze melodie tego okresu. Dzięki starannie dobranemu instrumentarium: klarnet, trąbka, akordeon, perkusja, kontrabas wraz z charakterystycznym wokalem oraz dopracowanym aranżacjom, Orkiestra eksponuje najlepsze cechy wspaniałych kompozycji okresu międzywojennego, jednocześnie porywa do tańca i zachęca do aktywnego słuchania. Stylowa Orkiestra Taneczna to ukłon w stronę melodyjności, niebanalnych kompozycji i tekstów. To powrót do czasów, gdy muzyka była sztuką. Inspiracją dla muzyków były orkiestry salonowe z lat dwudziestych ubiegłego stulecia oraz miejskie kapele podwórkowe.

W repertuarze Kapeli znajdują się melodie z dwudziestolecia międzywojennego, takie jak: Ada, to nie wypada , Ja się boję sama spać, Ja bez przerwy śmieję się, Nikodem. Usłyszycie również Państwo piosenki kabaretowe oraz muzykę z polskich przedwojennych filmów: Umówiłem się z nią na dziewiątą, Zimny drań, Tylko we Lwowie i wiele innych znanych przebojów. Podczas koncertu artyści niczym wehikułem czasu zabierają nas do sielankowej epoki, gdzie królowały tanga, sztajery i foxtroty. Utwory niegdyś śpiewane przez Mieczysława Fogga, Tadeusza Faliszewskiego czy Artura Golda sprawią, że nogi same zaczną tańczyć.” – piszą sami o sobie muzycy Stylowej Orkiestry Tanecznej.

 

materiał: GOK Janów Podlaski
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama