Reklama

Biała Podlaska: Ulicy Zielonej nie poznamy po zakończeniu prac (galeria)

Kolejne zadanie znajdujące się w realizacji prowadzonej w ramach projektu pt. „Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska”. Tre-Drom Biała Podlaska wykonuje prace przy rozbudowie ulicy Zielonej i Łomaskiej obejmująca budowę ścieżki rowerowej i chodników. Planowany termin zakończenia projektu to dzień 30 czerwca 2022 r.. Ulicy nie poznamy po jej oddaniu do użytku!

Wydawało się, że ulica Zielona, której w żadnym razie nie można nazwać – jedną z tych głównych arterii miasta – nawet poddana modernizacji i przebudowie mocno nie powinna się zmienić. A tym czasem….

Odwiedziliśmy plac budowy. Ulica była i pozostanie swoistym bajpasem (objazdem, obejściem) dla kierowców podążających z ulicy Witoroskiej w ulicę Sidorską. Skrót świetny. Omijamy rondo na Łomaskiej i Witoroskiej. Nadal tak będzie. Siłą rzeczy ulica Zielona była ulicą jednokierunkową na większości swojej trasy. Jedynie odcinek do skrzyżowania z ulicą Stodolną był i nadal pozostanie dwukierunkowy. I tu też nic się nie zmieni.

Zmieni się natomiast samo „światło” pasa ruchu drogowego. Ulicę podczas modernizacji zwężono. Zyskany teren przeznaczono na szeroki i bezpieczny chodnik oraz ścieżkę rowerową. Chodnik powstał też po stronie północnej ulicy – do momentu poddania ulicy przebudowie, chodnika tutaj nie było.

Dla kierowców zmiany wszystkie. Dla pieszych równe, szerokie i bezpieczne deptaki. Największa nowość przewidziana dla rowerzystów. Ścieżka rowerowa w ulicy Zielonej to długo wyczekiwany łącznik głównej rowerowej autostrady w ulicy Witoroskiej z planowaną do budowy autostradą rowerową w ulicy Łomaskiej, a tutaj połączenie ze ścieżkami w ulicy Zamkowej i wałem nad rzeką Krzną.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama