Reklama

Biała Podlaska: Ścieżka rowerowa i chodniki w Zamkowej i Łomaskiej (galeria)

Trwa realizacji projektu pt. „Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska”. Prowadzonych jest jednocześnie kilka zadań w tym temacie. W materiale przedstawiamy postępy prac przy budowie ścieżki rowerowej i chodników wraz z infrastrukturą towarzyszącą na ul. Zamkowej i Łomaskiej. To odcinek trasy wojewódzkiej numer 812 przebiegającej przez centrum miasta.

Zadanie jest nadal w realizacji, choć jak można zauważyć, większość ścieżki rowerowej w ulicy Zamkowej jest już gotowa do położenia dywanika asfaltowego. Zakończono prace przy przebudowie chodników w ulicy Zamkowej. Najwięcej prac do wykonania pozostało w odcinku ulicy Łomaskiej. Tu zresztą nastąpiło też najwięcej „rewolucji”. Przypomnijmy, że nastąpiła rozbiórka biurowca przy zjeździe obok stacji CPN – Łomaska 4. Nowe odcinki chodnika i ścieżki rowerowej przebiegające ulicą Łomaską „kosztowały” też najwięcej terenu który użyczyły sąsiednie działki. Przestrzeń na deptak i rowerową autostradę jest imponująca.

Tu też przebieg trasy na nasypie którym przebiega cała Łomaska w tym rejonie wymusił specjalne rozwiązania. Wbudowano i zainstalowano specjalne ścianki betonowe – które stosowane są głównie podczas budowy peronów na stacjach kolejowych. Zainstalowanie ich we fragmencie ulicy Łomaskiej umożliwia poszerzenie pasa pieszo-rowerowego i niwelację oraz wzmocnienie terenu na długo mając nadzieję, że pobocza nie zaczną się „rozjeżdżać”. Prace na tym odcinku prowadzone są do wysokości ronda Łomaskiej i Witoroskiej.

Zadanie realizowane jest przez PRD Grupa Horeglad Biała Podlaska.
Planowany termin zakończenia prac i oddania odcinka ulic, chodników i ścieżek rowerowych do użytku to koniec czerwca br., tuż przed wakacjami!

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama