Reklama

Leśna Podlaska: Finał Champion Cup IV edycja zimowa (film) (galeria)

W sobotę 12 lutego w Leśnej Podlaskiej miał miejsce finał Turnieju Piłkarskiego Champion Cup. Kilkudziesięciu młodych piłkarzy spotkało się ponownie w gościnnej hali sportowej Szkoły Podstawowej. O wydarzeniu rozmawiamy z prezesem AT Champion Kamilem Matczukiem.

Gospodarzem czwartej edycji turnieju była Akademia Champion z Białej Podlaskiej, która dzięki uprzejmości dyrektor szkoły Jadwigi Zabłockiej-Juszczuk oraz wójta Pawła Kazimierskiego zaprosiła swoich gości do Leśnej Podlaskiej. – Turniej jest już rozpoznawany, organizujemy go cyklicznie każdego roku. Dziś mamy piąty, ostatni turniej tej edycji i biorą w nim udział najmłodsi uczestnicy z rocznika 2014 – wyjaśnia prezes AT Champion Kamil Matczuk.

Relacja video na profilu społecznościowym Radia Biper:
Rozmowa z Kamilem Matczukiem, prezesem AT Champion Biała Podlaska <<==>> LINK

Na hali sportowej w Leśnej Podlaskiej zmierzyły się ze sobą drużyny:
Orlęta Łuków
Rogo Rogoźnica
2 ekipy UKS Dwójka Międzyrzec Podlaski
Lutnia Piszczac
2 ekipy AT Champion Biała Podlaska

Zwycięzcą okazała się UKS Dwójka Międzyrzec Podlaski.

Choć na zewnątrz temperatura i warunki nie sprzyjają treningom piłki nożnej, drużyny świetnie radzą sobie w halach sportowych. – Tej zimy wiele naszych starszych drużyn, ze względu na wiek i stopień zaawansowania, trenowało już na dworze. Młodszych przyzwyczajamy jeszcze do gry halowej, odbywa się to etapowo. Z roku na rok częstotliwość ich treningów na zewnątrz będzie coraz wyższa – tłumaczy prezes Matczuk. Zespoły AT Champion występują zarówno w ligach okręgowych Bialskopodlaskiego Związku Piłki Nożnej – drużyny Żak rocznik 2014, Orlik rocznik 2012, Młodzik 2010 i 2009. Dwa zespoły występują w ligach wojewódzkich – Trampkarz rocznik 2008 i Junior 2006. 

 

materiał: Radio Biper Gmina Leśna Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama