Reklama

Sarnaki: IX Memoriał Piotra Nowakiewicza w Piłkę Siatkową (film) (galeria)

12 lutego w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Akcji V2 w Sarnakach został rozegrany IX Memoriał Piotra Nowakiewicza w Piłkę Siatkową będący hołdem pamięci wieloletniego sarnackiego nauczycielu wf-u, trenera i miłośnika siatkówki, który zmarł nagle w 2011 r. Zachęcamy do obejrzenia galerii oraz obszernej relacji video z wydarzenia, o którym opowiedział prezes ULKS Sarnaki Wojciech Szymański.

W turnieju piłki siatkowej wzięło udział 12 sześcioosobowych drużyn, które w swoje progi zaprosił klub ULKS Sarnaki. W każdej drużynie, zgodnie z regulaminem, grała przynajmniej jedna kobieta. Ewenementem była całkowicie żeńska drużyna siedleckiej królówki. Ilość drużyn podyktowana jest warunkami organizacyjnymi, ale też zawsze funkcjonuje lista rezerwowych, ponieważ drużyny bardzo licznie zgłaszają chęć udziału.

W wydarzeniu uczestniczyła rodzina śp. Piotra Nowakiewicza, jego żona Jolanta zgodnie z wieloletnią tradycją rozpoczęła turniej. – Głównym celem turnieju jest uczczenie byłego nauczyciela wf-u, który działał w naszym środowisku bardzo aktywnie i wszczepił naszym mieszkańcom szczep siatkówki – mówił prezes ULKS Sarnaki Wojciech Szymański. – Memoriał odbywa się każdego roku i nawet pandemia nie przeszkodziła nam w jego zorganizowaniu. Gościem specjalnym jest wdowa Jolanta Nowakiewicz, która często jest też sponsorem tego turnieju. W czasach, gdy nie było pandemii, przyjeżdżała nawet jej cała rodzina, bywało, że było tu nawet trzydzieści osób.

Rozgrywki wygrała drużyna Sparta Łosice, która w finale pokonała gościnną ekipę gospodarzy: ULKS Sarnaki, natomiast podium uzupełniły Bażanty z Brańska, pokonując, po zaciętej walce, w meczu o trzecie miejsce Mielnicką Puszczę. Dalsza kolejność kształtowała się następująco: Luzacy z Siedlec, BlueTeam, SiemSquad, Kornica, Banda Mazura, As Pik, Platerów, Królówka Siedlce

W uznaniu umiejętności poszczególnych zawodników przyznano następujące nagrody indywidualne:
Najlepszą zawodniczką uznana została Judyta Potępska – z siedleckich Luzaków, natomiast zawodnikiem – Daniel Kowalczuk z Bażantów. Wyróżniono również zawodników z największym doświadczeniem życiowym, którym okazał się Andrzej Łęczycki – Luzak z Siedlec, i najmniejszym: Weronika Czapicka z Siedleckiej Królówki. Przyznano również nagrodę dla najbardziej pozytywnej osobowości turnieju, za jaką uznano Wojciecha Bronisza – kapitana Asa Pik i dobrego ducha memoriału.

Jak podkreśla prezes Szymański, ze względu na specyfikę i cel turnieju, wszyscy jego uczestnicy dostają puchary bez względu na wywalczone miejsce. Jest to również w pewien sposób docenienie zaangażowania zawodników, którzy przyjeżdżają z różnych bliższych i dalszych zakątków do Sarnak. – Pojawiają się tu i amatorzy i osoby, które dawniej trenowały, a teraz postanowiły wrócić do swojego hobby – zauważa organizator. Wszyscy uczestnicy w przerwach w rozgrywkach mogli się posilać w tradycyjnym kąciku kawowym, gdzie oprócz gorących napojów można było również wzmocnić siły owocami i słodkościami.

Uczniowsko-Ludowy Klub Sportowy zrzesza dzieci z terenu gminy Sarnaki. Wśród głównych sekcji znajdują się sekcja szachowa, która reprezentuje klub na arenie międzynarodowej oraz prężnie rozwijająca się sekcja siatkówki. Organizowane są tu halowe turnieje piłki nożnej oraz Cross Nadbużański, którego celem jest promowanie walorów turystycznych Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego.

 

materiał: Radio Biper Łosice / ULKS Sarnaki
tekst: Wojciech Szymański, ULKS Sarnaki / Anna Ostapiuk
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk / Krzysztof Lewczuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama