Reklama

Biała Podlaska: Przypominali o zasadach bezpieczeństwa

Jak bezpiecznie spędzić okres ferii zimowych, to główny temat pogadanek, które przeprowadzili przed weekendem policjanci z uczniami bialskich szkół. Funkcjonariusze wykorzystali ostatnie dni przed rozpoczęciem ferii, by przypomnieć dzieciom i młodzieży podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Przed weekendem policjanci bialskiej prewencji spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 9 w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej, a także Zespołu Szkół Specjalnych. Tematyką spotkania było bezpieczeństwo podczas zbliżających się ferii.

W trakcie pogadanek policjanci przypominali o tym jak bezpiecznie spędzić ten czas zarówno podczas wyjazdów na zimowiska jak też podczas wypoczynku w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze przestrzegali dzieci i młodzież przed niebezpieczeństwami związanymi z niewłaściwą zabawą na śniegu i lodzie. Omówili też zasady zachowania podczas wyjść grupowych z opiekunem.

Mundurowi poruszyli też tematy dotyczące właściwego zabezpieczenia domu przed wyjazdem, a także kontaktów z osobami nieznajomymi oraz bezpiecznego korzystania z Internetu. Nie zabrakło także informacji dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach, a w szczególności bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i obowiązku korzystania z elementów odblaskowych.

Zachęcali też do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastyczno-Filmowym dla dzieci i młodzieży pn.”Śnieżny dekalog”.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama