Reklama

Studzianka: Zimowa Tatarska Piątka (film) (galeria)

6 lutego w Studziance odbyła się sportowa impreza pod hasłem "Zimowa Tatarska Piątka". Zawodnicy rywalizowali w biegu terenowym na dystansie 5 km, po trasie wymagającej, typowo crossowej: po lasach o urozmaiconym terenie i z podbiegiem naokoło cmentarza tatarskiego. Zapraszamy do obejrzenia relacji video i obszernej galerii fotografii.

Na starcie zameldowali się miłośnicy aktywnego sposobu spędzania czasu nie tylko z regionu, ale i Siedlec, Mińska Mazowieckiego, Lubartowa czy Godziszowa, Sokołowa Podlaskiego czy Sarnak, a nawet Sosnowca. 

Uczestnicy wydarzenia zmagali się z nawierzchnią pełną wystających korzeni i dołów. Na niektórych odcinkach z kopnego piachu wpadało się na łąkę pełną wystających kęp trawy. – Trasa była trudna, były podbiegi, piasek, błoto, bieg pod wiatr i pod górkę. Ale dla chcącego nie ma nic trudnego, to jest kwestia przygotowania się i treningów. Jak ktoś chce osiągać podium i konkretne wyniki to trening jest jak najbardziej wymagany  – podzielił się z nami wrażeniami jeden z uczestników biegu Łukasz Jaszczuk. – Robiliśmy dziś test trasy zimowej piątki, a w końcu maja chcemy zrobić zawody ekstremalne. Trasę przebiegło ponad 60 zawodników, z których 3/4 to osoby spoza powiatu bialskiego, jechali nawet ponad 100 km, żeby przebiec naszą piątkę – dodaje organizator wydarzenia Łukasz Węda

Zmagania wygrał Jacek Chruściel z Międzyrzeca Podlaskiego (czas 18 minut 7 sekund) przed Rafałem Golcem z Krzeska Królowej Niwy (KAPS Skórzec Zbucki RUCH IWONEX) i trzecim Tomaszem Skraburskim (KS Styrzyniec).

Wśród Pań najszybsza była Katarzyna Stepczuk z Janowa Podlaskiego uzyskując wynik 22 minuty 31 sekund. Drugą z kobiet, która zameldowała się na mecie, była Beata Chruściel (Międzyrzecka Grupa Biegowa), a trzecią – Anna Laszuk (Masz To w Sobie-Project) z Leśnej Podlaskiej. Każdy z biegaczy otrzymał pamiątkowy medal a najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych trofea.

Krótka relacja video na portalu społecznościowym Radia Biper:
Zimowa Tatarska Piątka – zawodnicy na trasie <<==>> LINK

Słowa podziękowania za pomoc w organizacji biegu należą się blisko 20 wolontariuszom. Osoby, które mimo niedzieli postanowiły pomóc, to: Agnieszka Dorosz, Faustyna Kowalska, Adrian Kowalski, Katarzyna Władyczuk, Anna Prokopiuk, Alicja Mirońska, Justyna Wiśniewska Ułasiuk, Wiesław Węda, Wiktoria Dziobek, Klaudia Mackiewicz, Przemysław Kalinowski, Mikołaj Wysocki, Adrian Niedźwiedź, Wioleta Niedźwiedź, Patryk Raczkowski, Krzysztof Kowalewski, Bogdan Galiński i Łukasz Kondraciuk.

Organizatorami niedzielnej piątki byli: Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka, Klub Biegacza Biała Biega i Time2go.

A na kolejne wydarzenie biegowe w Studziance zapraszamy 23 kwietnia. Zapisy na dystans 10 i 50 km trwają na time2go.pl. Będzie to III Ultra Tatar na dystansie 50 km po miejscowościach, w których mieszkali Tatarzy: Studzianka, Ortel Królewski, Koszoły, Janówka, Wólka Kościeniewicka, Grabowszczyzna, z metą przy szkole, gdzie dawniej stał meczet. – Przy okazji będzie też bieg na 10 km. Ekstremalna Piątka będzie natomiast 28 maja – przybliża plany Łukasz Węda.

 

materiał: Radio Biper Gmina Łomazy / Łukasz Węda
tekst: Łukasz Węda / Anna Ostapiuk Radio Biper
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk / Wioleta Niedźwiedź 
film: Mariusz Maksymiuk / Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama