Reklama

Kryminałki: 33-Latka odpowie za nielegalną produkcję papierosów

Bialscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Włodawy zabezpieczyli urządzenia do nielegalnej produkcji i pakowania papierosów, krajankę tytoniową oraz gotowy już produkt. Zarzuty w tej sprawie usłyszała 33-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej. Nielegalne wytwarzanie wyrobów tytoniowych zagrożone jest karą pozbawienia wolności do roku.

W ubiegłym tygodniu bialscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Włodawy ustalili, że w osobowym mitsubishi podróżującym w stronę Włodawy przewożone są prawdopodobnie papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

W miejscowości Dubów funkcjonariusze zatrzymali wytypowane auto. Wówczas potwierdzili posiadane informacje. Podczas przeszukania samochodu ujawnili papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Samochodem podróżowały trzy osoby, w tym 33-letni mieszkanka Białej Podlaskiej, która oświadczyła, że „samoróbki” stanowią jej własność.

Dodatkowo w miejscu zamieszkania 33-latki funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli urządzenia do produkcji i pakowania papierosów, ponad 7 kilogramów krajanki tytoniowej, kilka tysięcy gilz i gotowy już produkt. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku niemal 7 tysięcy złotych.

Kobieta została zatrzymana do wyjaśnienia. 33-latka usłyszała już zarzuty. O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do roku pozbawienia wolności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama