Reklama

Biała Podlaska: Jest ich 6.. Miejskie ulice do wybudowania w 2022 roku. Ulica Rakowa

Jest ich znacznie więcej. Na liście inwestycji drogowych znajduje się kilkadziesiąt pozycji lokalizacji prac. Od budowy ulic od podstaw po modernizacje, nakładki, chodniki i ścieżki rowerowe. Kilka z nich przeszło z roku 2021. Kontrolujemy sytuację i będziemy zaglądali w tym roku wszędzie tam, gdzie "ma się dziać"! W tej serii przedstawimy jednak te ulice, które pojawiły się w budżecie br. jako nowości inwestycyjne wśród dróg osiedlowych. Czwarta z prezentowanych - ulica Rakowa. Niebawem kolejna lokalizacja.

W uchwale budżetowej Miasta Biała Podlaska na rok 2022, inwestycje wykonywane na drogach publicznych rangi miejskiej – drogi osiedlowe – mają wartość 5 milionów zł, w tym 3 miliony 400 tysięcy zł ze środków zewnętrznych – Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Inwestycja będzie realizowana zgodnie z tzw. „Planem budowy dróg”.

Na 2022 zaplanowanych do realizacji zostało 6. (sześć) ulic. W materiale kolejna z ulic osiedlowych – ulica Rakowa. Ulica stanowi dojazd do kilkudziesięciu posesji. Jest ulicą łamaną. Posiada przebieg główny pomiędzy ulicami Kąpielową i Wesołą, oraz boczną odnogę, w kierunku północnym. Ulica przechodziła już swój proces inwestycyjny. Łączna jej długość to około 400 metrów. Asfalt położono na Rakowej od strony Kąpielowej na odcinku ok. 220 metrów, plus kolejne 120 metrów ulicy bocznej. W br. asfalt pojawi się na brakujących 50 metrach ulicy w kierunku na skrzyżowanie z ulicą Wesołą. W bliskim sąsiedztwie planowanej inwestycji – znajduje się Samorządowe Przedszkole Integracyjne nr 16 im. Jana Brzechwy.

Szóstka ulic osiedlowych 2022:
Biała Podlaska: Jest ich 6.. Miejskie ulice do wybudowania w 2022 roku. Ulica Morelowa <<==>> LINK

Biała Podlaska: Jest ich 6.. Miejskie ulice do wybudowania w 2022 roku. Ulica Jastrzębia <<==>> LINK

Biała Podlaska: Jest ich 6.. Miejskie ulice do wybudowania w 2022 roku. Łącznik w Sielczyku <<==>> LINK

W linkach znajdziecie fotorelacje z ulic które również w tym roku zostaną budowane a będzie to nadrabianie roku minionego.
Biała Podlaska: Te ulice powstaną w tym roku! cz.4 Na Skarpie (galeria)

Biała Podlaska: Te ulice powstaną w tym roku! cz.1 Generała Kleeberga (galeria)

Biała Podlaska: Te ulice powstaną w tym roku! cz.2 Antoniego Czecha która w zeszłym roku zamieniona została na ulicę Stanisława Maczka

W 2021 roku z Planu Budowy Dróg udało się zrealizować budowę ulicy Stanisława Damrosza na Osiedlu Kosynierów. Tu zresztą – wrzutą, bo wcześniej nieplanowane – powstały również wspólnie z deweloperem ulice: Władysława Bownika, ks. Edmunda Barbasiewicza, Haliny Łuczyckiej i Wandy Madler.

Biała Podlaska: Budowa ulic na osiedlu Kosynierów (galeria)

Biała Podlaska: Pierwsza warstwa asfaltu na Nartowskiego i Furmana (galeria)

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
mapa: Geoportal Miasto Biała Podlaska
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

  1. No i dobrze tylko coś inwestycji Za Torami brakuje a i teraz po Podleśnej Sidorskiej i wielu innych strach jechać.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama