Reklama

Terespol: Od wtorku tymczasowe otwarcie przejazdu kolejowo-drogowego

08 lutego (wtorek) 2022 r. nastąpi tymczasowe otwarcie przejazdu drogowo — kolejowego dla samochodów osobowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5t w ciągu ul. Wojska Polskiego w Terespolu.

Przejazd będzie czynny do czasu wznowienia prac przy jego przebudowie, a ma to nastąpić pod koniec marca br. Pierwotny plan prac miał się rozpocząć pod koniec września ubiegłego roku i zakończyć miesiąc później. Jednak wykonawca zawiesił roboty budowlane podając jako powody skutki pandemii oraz wprowadzenie stanu wyjątkowego a potem strefy zamkniętej w Terespolu. Na wniosek burmistrza Terespola Jacka Danieluka 14 stycznia br. odbyło się spotkanie z przedstawicielami spółki i Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie na którym ustalono, że przejazd do czasu wznowienia prac będzie otwarty. 

Przypomnijmy, że prace na przejeździe drogowo-kolejowym w Terespolu obejmują budowę nowej nawierzchni drogowej oraz poprawę instalacji wodociągowej, która znajduje się pod drogą. Efektem prac ma być płynny przejazd samochodów przez tory. Inwestorem tego zadania są Polskie Linie Kolejowe, a wykonawcą robót jest firma Trakcja S.A.

Źródło: Burmistrz Terespola Jacek Danieluk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama