Reklama

„Rondo Bialczanek” jako ukłon w stronę wszystkich kobiet Białej Podlaskiej

Na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Podmiejskiej w Białej Podlaskiej trwa budowa ronda, dla którego aktywne mieszkanki miasta proponują nazwę mającą uhonorować i podkreślić rolę kobiet, ich kreatywność, zaangażowanie i codzienną ciężką pracę na rzecz rozwoju miejscowości. "Rondo Bialczanek" to wspólny projekt prezes Stowarzyszenia "Wspólny Świat" Anny Chwałek, prezes zarządu Klubu Biegacza "Biała Biega" Aleksandry Hordejuk-Gryczki i trenera ds. uzależnień i przeciwdziałania przemocy, przewodniczącej KRPA i ZI Anny Stolarczuk. Działaczki zachęcają do poparcia inicjatywy, która stanie się ukłonem w stronę wszystkich kobiet Białej Podlaskiej.

„Zwracamy się do Państwa o poparcie wniosku o nadanie imienia „Bialczanek” rondu budowanemu na przecięciu ul. Żeromskiego z ul. Podmiejską. Czas uhonorować kobiety z Białej Podlaskiej w przestrzeni publicznej. Kobiety od zawsze odgrywały dużą rolę w dziejach Białej Podlaskiej. Bez ich ciężkiej pracy, pasji i wytrwałości w działaniu, miasto miałoby zupełnie inny charakter i wygląd. Kobiety współtworzą historię naszego miasta i współdecydują o jego rozwoju.

Bialczanki są pełne pasji i energii, dzięki czemu nasze miasto zyskało jedyną w swoim rodzaju atmosferę. Dlatego należy mówić o kobietach Białej Podlaskiej. Bialczanki mają ogromną kreatywność, zaangażowanie i codzienną ciężką pracę, której efekty są widoczne we wszystkich obszarach życia. Poprzez swoją aktywność prywatną i zawodową przyczyniają się do rozwoju miasta, a także angażują się w pracę na rzecz wszystkich mieszkanek.

Kobiety w naszym mieście pełnią na co dzień wiele ról – są członkiniami stowarzyszeń, fundacji, klubów, są matkami i żywicielkami rodziny, nauczycielkami, lekarkami, sprzedawczyniami, policjantkami, seniorkami, pielęgniarkami itd. Każdego dnia pracują w swoich gospodarstwach domowych, udzielają się w społeczności lokalnej Białej Podlaskiej. Każdy z nas zna kobiety, które swoja postawą, wartościami i zaangażowaniem w codzienne obowiązki sprawiają, że świat staje się lepszy, a szara rzeczywistość nabiera ciepłych barw. Dzięki Bialczankom Biała Podlaska jest po prostu wspaniałym miastem.

Nadanie imienia „Ronda Bialczanek” to będzie niejako ukłon w stronę wszystkich kobiet Białej Podlaskiej.”

 

Zachęcamy do poparcia apelu aktywnych i zaangażowanych społecznie kobiet, które z powyżej przedstawionym tekstem zwróciły się również do radnych miasta Biała Podlaska, przewodniczącego Rady Miasta oraz prezydenta miasta Biała Podlaska. 

 

materiał: Apel wystosowany przez prezes Stowarzyszenia „Wspólny Świat” Annę Chwałek, prezes zarządu Klubu Biegacza „Biała Biega” Aleksandrę Hordejuk-Gryczka i trenera ds. uzależnień i przeciwdziałania przemocy, przewodniczącej KRPA i ZI Annę Stolarczuk
zdjęcia: Bialczanki / Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 5 komentarzy do tego artykułu.

  1. Stowarzyszenie Koło Bialczan

    Rondo o nazwie „Koło Bialczan” na 100-lecie, które będzie obchodzone 28.września 2022 roku.

    1. Proponuję rondo nazwać im Romana Kłosowskiego wybitny aktor z Białej pochodzi i to mu się należy

  2. Stowarzyszenie Koło Bialczan

    Uważamy, że należy się nazwa Rondo „Koło Bialczan” na 100-lecie, które będzie obchodzone 28.września 2022 roku.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama