Reklama

Rakowiska: Bal karnawałowy w „Zaczarowanej Krainie”

21 stycznia w Przedszkolu im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach odbył się Bal Karnawałowy dla najmłodszych.

Przygotowania rozpoczęły się od przygotowania sali  i nadaniu jej odpowiedniego wyglądu. Celem było wystylizowanie jej na baśniową scenerię z mroźnej krainy. Taki pomysł miała dyrektor placówki Edyta Stalewska.

W dniu balu dzieci z niecierpliwością wyczekiwały, kiedy przebiorą się za swoje ulubione postacie. Należy przyznać, że ich kostiumy były tak znakomite, iż czasami trudno było rozpoznać, który przedszkolak zamaskował się pod przebraniem. Dzieci zamieniły się na ten czas we wróżki, księżniczki, czarownice, rycerzy, był również kucharz, Spider – Man, Batman, policjanci oraz inni superbohaterowie.

Był to bal, więc nie mogło zabraknąć tańców przy wyśmienitej muzyce, zabaw z wodzirejem i magicznych pokazów. Podczas imprezy na chwilę zapadła złowieszcza cisza, gdy na salę wpadł groźny wilk. Jednak dzieci nie dały się nabrać i nie uwierzyły, że to zwierzę może zrobić im krzywdę. Wilk okazał się bardzo przyjazny i już po chwili dołączył ochoczo do zgrai przebierańców.  W czasie odpoczynku również czekały liczne atrakcje, można było zrobić brokatowy tatuaż, poczęstować się popcornem i watą cukrową oraz uczestniczyć w sesji fotograficznej.

– Bal Karnawałowy umożliwił spędzenie czasu w sympatycznym nastroju i bajkowym klimacie, a wspólne zabawy przyniosły dzieciom wiele optymizmu oraz zadowolenia. Cała uroczystość odbyła się w reżimie sanitarnym. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie kostiumów i z niecierpliwością czekamy na kolejny bal za rok – podsumowują wydarzenie pracownicy placówki. 

Źródło / zdjęcia: Edyta Paszkowska

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama